Nole obrisao patos Rodžerom: Moćni Đoković zgromio Federera za plasman u osmo finale Australijan opena!

30.01.2020

07:59 >> 11:22

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Australijan opena nakon trijumfa nad Rodžerom Federerom.

Novak Đoković

Đoković je savladao Švajcarca posle dva časa i 16 minuta igre  sa 3:0 (7:6(1), 6:4, 6:3) i i osmi put u isto toliko mečeva prošao u finale kada je dolazio do polufinala.

Srpskom i švajcarskom teniseru je ovo bio 50. meč u karijeri, a Srbin je poveća prednost na 27-23.

Drugi reket planete će se u finalu Australijan opena, gde će se boriti za svoju osmu titulu, sastati sa boljim iz duela Tim – Zverev.

Novak je u uvodnom gemu na meču propustio dve brejk šanse. Ovo kao da je ulilo snagu Rodžeru koji je nakon što je osvojio taj gem, odmah napravio i brejk i poveo sa 2:0. Novak je ekspresno stigaodo ribrejka i kada se činilo da će preokrenuti set u svoju korist, dogodilo se potpuno suprotno.

Đokovićev servis nije postojao, što je Federer znalački iskoristio da napravi i drugi brejk na meču. Imao je Rodžer ogromnu prednost od 5:2. Đoković je uz dosta poteškoća konačno osvojio svoj servis gem i smanjio na 5:3. Švajcarac je servirao za vođstvo od 1:0 i potpuno se raspao. Novak je zaigrao kako zna i ume i bez izgubljenog poena oduzeo servis velikom rivalu i izjednačio na 5:5.

Do kraja seta brejkova nije bilo, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku. Đoković ga je odigrao perfektno, dozvolio je Rodžeru samo jedan poen, pa je sa 7:1 osvojio prvi set.

Rodžer je na pauzi između dva seta otišao do svlačionice gde mu je bila ukazana pomoć, dok je Novak popio tablete.

Dugo se u drugom setu igralo u egalu. Novak je sjajno servirao i svom rivalu nije dozvolio ni najmanju priliku da dođe do brejka. Sa druge strane Rodžer se dosta mučio prilikom svog servisa, spasao je čak tri Đokovićeve brejk lopte.

Pri rezultatu 5:4 za Novaka, Rodžer imao 40:30 na svoj servis, a onda su usledila tri sjajna poena za Srbina. Đoković je odigrao spektakularno u tim trenucima i poveo sa 2:0 u setovima.

Rodžer se u trećem setu držao sve do 2:3 i svog servisa kada je ponovo poklekao. Novak je ponovo iskoristio svoju prvu brejk loptu u setu, poveo sa 4:2, ubrzo i sa 5:2 pa je bio nadomak plasmana u finale. Federer je smanjio na 5:3, a zatim u desetom gemu poveo sa 0:30.

Ipak, Novak osvaja četiri poena u nizu i zasluženo dobija još jedan meč protiv ljutog rivala za rekordno osmo finale na AO.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ĐOKOVIĆ - FEDERER 3:0 (7:6, 6:4, 6:3)

III SET

6:3 - Kraj meča. Đoković je razbio Švajcarca za rekordno osmo finale na AO. Bravo Nole!

5:3 - Uspeo je Federer da se izvuče bar na kratko. Novak sad servira za pobedu.

5:2 - Poveo je Rodžer sa 0:30, ali tu se zaustavio. Usledila su Novakova četiri poena, pa će Federee servirati za opstanak u meču u osmom gemu.

4:2 - Đoković pravi možda i ključnu brejk. Imao je Rodžer 40:15, ali je Nole osvojio četiri poena u nizu i stigao do velike prednosti.

3:2 - Novak nastavlja sa sjajnom igrom u svojim servis gemovima. Rodžer ponovo potpuno nemoćan.

2:2 - Najbrži gem u setu. Federer je odservirao tri asa, Novak bez šanse.

2:1 - Federer prvi put još od prvog seta osvaja dva poena na Novakov servis, Đoković se dobro snašao i ponovo vodi u trećem setu.

1:1 - Uz male poteškoće Rodžer osvaja prvi gem u trećem setu.

1:0 - Đoković nastavlja tamo gde je stao u drugom setu. Sjajno servira i lako osvaja svoj servis-gem.

II SET

6:4 - Ovog puta Rodžer nije mogao da se izvuče. Đoković konačno koristi brejk-loptu i osvaja drugi set.

5:4 - Ništa se ne menja. Đoković nastavlja da bez problema čuva svoj servis. Federer će sada servirati za opstanak u drugom setu.

4:4 - Rodžer ekspresno ovog puta osvaja gem na svoj servis.

4:3 - Federer je osvojio prvi poen, ali su Novaku pripala preostala četiri.

3:3 - Ponovo se izvukao Federer. Novak je imao novu brejk loptu, ali je Švajcarac i ovog puta uspeo da se spasi, vezao je tri poena i izjednačio rezultat u setu.

3:2 - Ponovo Đoković ne daje ni najmanju šansu Rodžeru i lako osvaja još jedan servis gem, ovog puta je doduše izgubio jedan poen.

2:2 - Federer uzvraća bez većih problema. I dalje bez brejka u drugom setu.

2:1 - Sjajno Nole servira na startu drugog seta. Brzinski osvaja gem bez izgubljenog poena.

1:1 - Propustio je Novak dve brejk lopte. Federer osvaja četiri poena u nizu i stiže do osvajanja gema.

1:0 - Novak sjajno otvara drugi set, bez problema je osvojio svoj prvi servis gem u ovom delu igre.

I SET

7:6 - Novak vodi sa 1:0. Dozvolio je Rodžeru samo poen u ovom taj-brejku. Idemo dalje!

6:6 - Đoković uz male trzavice osvaja još jedan gem, taj-brejk odlučuje pobednika prvog seta.

5:6 - Kakva šteta! Imao je Novak dve brejk šanse, ali se Federer sjajnim servisima izvukao i ponovo stigao na gem od prvog seta.

5:5 - Osvojio je Rodžer prvi poen, ali su preostala četiri pripala Novaku, nerešeno u Melburnu.

4:5 - Konačno je Đoković odigrao kako mu dolikuje. Napravio je brejk bez izgubljenog poena, i potpuno se vratio u prvi set.

3:5 - Ponovo je Novak teškom mukom osvojio gem, ali je ipak uspeo da smanji prednost Federera, koji će sada servirati za osvajanje prvog seta.

2:5 - Najlakši gem na meču. Federer ga osvaja sa "nulom". Sjajno servira Rodžer, Novak za sada nema rešenje. Švajcarac je na gem od prvog seta.

2:4 - Novak konačno osvaja prvi gem na svoj servis. Ali veoma teško. Federer je imao tri vezane brejk lopte, Đoković je uspeo da se izvuče i smanji vođstvo Švajcarca.

1:4 - Federer sjajnim servisima osvaja novi gem, Đoković u problemu.

1:3 - Prosto neverovatno. Imao je Novak dve vezane gem lopte, ali ih nije iskoristio. Đoković je u nastavku gema pravio ogromne greške, pa je Federer iskoristio treću brejk loptu i došao do novog brejka.

1:2 - Ono što nije uspeo u uvodnom gemu, Novak je uradio sada. Đoković ekspresno vraća ribrejk i osvaja prvi gem na meču.

0:2 - Neverovatan gem za Federera, lako je stigao do dve brejk lopte, a onda je sjajnim pasing šotom stigao do brejka.

0:1 - Prvi gem trajao je šest minuta. Novak je imao dve vezane brejk lopte, koje nije uspeo da iskoristi. Usledilo je nekoliko đuseva posle kojih je Federer konačno osvojio gem.

Krenuo je meč u Melburnu, prvi servira Rodžer.

09:40 - Teniseri izlaze na zagrevanje.

09:30 - Meč samo što nije počeo:

09:13 - Ko će osvojiti AO?

09:05 - Zanimljiva statistika, nijedan teniser koji je rođen posle 1990. godine nije osvojio Australijan open.