Đoković se mučio, a onda dodao gas i savladao Raonića za polufinale i novi klasik protiv Federera!

28.01.2020

07:30 >> 11:53

Novak Đoković je savladao Miloša Raonića sa 3:0 u setovima u četvrtfinalu Australijan opena. Naredna prepreka za plasman u finale, biće mu jedan od večitih rivala, Rodžer Federer sa kojim će se sastati u četvrtak.

Novak Đoković

Đoković je odlično počeo duel, sjajno je servirao od starta i osvojio je 12 poena zaredom na svoj servis.

Lako je Srbin mogao i do brejka u ranoj fazi, ali je u četvrtom gemu propustio tri brejk lopte.

Imao je Srbin jednu šansu da oduzme servis rivalu i u šestom gemu, da bi u narednom dopustio Raoniću prvu brejk loptu u meču. Servis je, ipak, sačuvao - 4:3.

Ono što je Novak propustio u prethodna dva navrata nije u poslednjem gemu prvog seta.

Bio je to izuzetno dramatičan gem u kojem je Raonić spasao tri brejk i set lopte, pre nego što je Đoković zadao konačan udarac i osvojio set!

Za razliku od prvog, u drugom setu je Đoković odmah iskoristio priliku da oduzme servis protivniku.

U četvrtom gemu je Đoković krunisao treću brejk loptu i potom kompletiranim brejkom poveo sa velikh 4:1.

Uspeo je Raonić da osvoji naredni gem i smanji zaostatak, ali je Novak zatim, posle dosta problema, došao na korak do osvajanja drugog seta - 5:2.

Uzeo je kanadski igrač naredni gem bez izgubljenog poena i produžio set, međutim, samo za kratko.

Srbin je bez problema rešio servis gem i rutinski došao do dupliranog vođstva u setovima!

Prvi do brejk lopte u trećem setu stigao je Raonić, ali je Đoković sačuvao servis i poravnao na 1:1.

U nastavku seta nije bilo šansi za brejkove. Oba tenisera su igrala sigurno na svoje servis gemove, pa je posle osmog gema rezultat 4:4.

Ista slika viđena je i u narednom gemu, pa je Raonić bez izgubljenog poena u njemu prebacio odgovornost na Novaka koji servirao za ostanak u setu.

Uspeo je Đoković u tome, a zatim je imao veliku šansu da dođe do brejka. Imao je aktuelni šampion čak četiri brejk lopte, ali je Raonić sjajnim servisima uspeo da sačuva prednost - 6:5.

Novak je na siguran način osvojio i sledeći servis gem i poslao set u taj brejk.

Tamo je Đoković dominirao od starta, poveo sa 3:0, potom i sa 6:1, i na siguran način se plasirao u polufinale.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu...

ĐOKOVIĆ - RAONIĆ 3:0 (6:4, 6:3, 7:6 (7:1))

III SET: (7:6) - (7:1)

TAJ-BREJK:

7:1 - GEM, SET I MEČ! Novak Đoković ide u polufinale Australijan opena!

1:0 - Raonić je poslao loptu u mrežu

6:6 - Novak dolazi do izjednačenja, vreme je za taj-brejk!

5:6 - Četiri brejk lopte je spasio Raonić i došao do nove prednosti

5:5 - Noletovo novo izjednačenje u drugom setu

4:5 - Drugi put Raonić dolazi sa nulom do osvojenog gema

4:4 - Novakov odličan servis i novo izjednačenje

3:4 - Velika šteta za Đokovića, bio je dobar u ovom gemu, ali...

3:3 - Bilo je grešaka na obe strane, ali Nole ipak dolazi do izjednačenja

2:3 - Raonić sa nulom dolazi do trećeg gema u drugom setu

2:2 - Novak je takođe siguran na svoj servis, potpuni egal u trećem setu

1:2 - I dalje je siguran Kanađanin na svoj servis, ima prednost u trećem setu ponovo

1:1 - Bio je na korak Raonić do brejka, ali nije se predao Nole

0:1 - Prvi gem u trećem setu pripada kanadskom teniseru

II SET: (6:3)

6:3 - Idemo! Novak Đoković osvaja i drugi set!

5:3 - Sada naš as greši i šalje loptu u aut, Kanađanin je uspeo da osvoji gem na svoj servis

5:2 - Dugo je trajao ovaj gem, Nole dolazi do prilike da u narednom gemu osvoji i drugi set

I SET: (6:4)

6:4 - Prvi BREJK na meču i osvojen PRVI SET za Novaka Đokovića!

5:4 - Ponovo je Nole bio siguran na svoj servis, ukoliko osvoji naredni gem, osvojiće i prvi set

4:4 - Nema predaje kod Kanađanina

4:3 - Raonić osvojio prvi poen na servis Đokovića, ali gem ipak za našeg asa

3:3 - Miloš Raonić preko asa vraća rezultat na nerešeno

3:2 - Imali potrebe pisati, ponovo sa nulom do gema!

09.20

09.00 - Rodžer Federer je bio bolji od Sandgrena sa 3:2 u setovima posle 4 sata i 10 minuta igre. Švajcarac se tako plasirao u polufinale gde čeka pobednika ovog duela

08.50

08.40

08.30 - Drugi reket sveta protiv Kanađanina ima učinak od devet pobeda iz isto toliko mečeva. Poslednji smo gledali u Sinsinatiju kada ga je Srbin savladao sa 2:1 u setovima