Halepova se mučila, ali ipak ide u treće kolo!

23.01.2020

10:19

Simona Halep se plasirala u treću rundu Australijen opena savladavši kvalifikantkinju iz Britanije Harijet Dart 2:0. Po setovima je bilo 6:2 i 6:4.

Simona Halep

U prvom setu su dve igračice najpre razmenile po brejk, da bi od tog momenta Halepova dominirala do kraja seta.

Vodila je 5:1 posle još dva napravljena brejka, a neznatne probleme je imala i u osmom gemu kada je servirala za pobedu. Dart je došla do brejk lopte, ali je ipak Halep potom rešila prvi set.

Drugi set Rumunka kreće sa dva brejka i sa vođstvom 4:0 i delovalo je da će do kraja sačuvati tu prednost.

Ipak kada je servirala za meč pri rezultatu 5:2, Simona nije iskoristila meč loptu i Dart je to kaznila i napravila brejk.

173. igračica sveta je zatim i overila brejk i smanjila na 5:4.

Opet je Rumunka imala probleme na svom servisu, Dart je imala brejk priliku da bi zatim Simona iskoristila tek treću meč loptu.

Sledeća protivnica će joj biti bolja iz duela Danijel Rouz Kolins i Julijana Putinceva.