Nadal je novi vladar Abu Dabija: Španac posle lavovske borbe savladao Grka!

21.12.2019

18:34

Rafael Nadal osvojio je egzibiciju "Mubadala svetski teniski šampionat" u Abu Dabiju. On je u finalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa posle velike borbe sa 2:1 (6:7, 7:5, 7:6).

Rafael Nadal

Biku sa Majorke je bilo potrebno više od tri sata igre da preokrene rezultat protiv sjajnog Cicipasa.

Grčki teniser je bio ravnopravan protivnik, a prvi set uspeo je da dobije posle taj-brejka.

U drugom setu, prvi igrač na svetu zaigrao je mnogo bolje. Jedini brejk viđen je u poslednjem gemu pred taj-brejk, pa je Nadal uspeo da sa psihološkom prednošću uđe u treći odlučujući set.

Velika drama obeležila je i poslednji period igre, koji je rešen tek posle taj-brejka i sat i 10 minuta igre.

Nadal je sa dva mini brejka, na početku i kraju odlučujućeg gema, uspeo da stigne do trijumfa i titule na egzibiciji u Abu Dabiju.