Novak rutinski savladao Hačanova, dubl odlučuje ko ide u finale!

22.11.2019

12:24 >> 12:22

Prvi reket Srbije Novak Đoković je vrlo lako savladao Karena Hačanova 6:3, 6:3 i tako dobeo izjednačenje Srbiji posle pobede Andreja Rubljeva nad Filipom Krajinovićem.

Treba nam ova pobeda

Ovo znači da će drugog polufinalistu koji će se sastati sa selekcijom Kanade odlučiti meč dubla. Za sada je planirano da Viktor Troicki i Janko Tipsarević odigraju meč protiv Rubljeva i Hačanova, ali nije nemoguće da će umesto dva veterana za Srbiju nastupiti Krajinović i Đoković.

II SET:

6:3 Posle 30:0 za Hačanova naređao je poene Đoković i došao do meč lopte, koju je odmah iskoristio,. Srbija je izjednačila!

5:3 Uzima prvi poen Hačanov, a onda Novak prvo ima sjajan udarac, pa potom as. Asom završava ovaj gem Novak.

4:3 Konačno brejk-lopta za Novaka. a onda je neko iz publike viknuo, zbunio Novaka i upropastio mu ovaj napad.

Ipak u narednom poenu opet Novak dolazi do brejk-prilike. Kreće na mrežu Hačanov, ali Novak fenomenalno udara loptu sa spinom i uzima brejk!

3:3 Sve sigurniji Novak. Sada je bez izgubljenog poena osvojio gem i najavio ozbiljniji napad na servis protivnika.

3:2 Imali smo nekoliko dugih razmena udaraca, a bolji je bio mladi Rus. Opet vodi Hačanov u drugom setu.

2:2 Bila je ovo pretnja Rusa, poveo je, ali je dobrom igrom sa osnovne linije Novak sigurno došao do izjednačenja.

2:1 Dobro je kreno Đoković i uzeo prva dva poena u gemu, ali je potom Hačanov preuzeo inicijativu i nanizao četiri osvojena poena.

1:1 Prvi gem na svoj servis dobija i Novak i sada je nerešeno.

1:0 Prvi gem ide Hačanovu, koji sigurnim i preciznim servisima nije dozvolio Novaku da se razmahne na startu drugog dela igre.

I SET:

6:3 Vrlo sigurno Novak osvaja ovaj set. Napao je, izašao nekoliko puta na mrežu i osigurao osvojeni brejk.

5:3 Namučio se Hačanov da uzme ovaj gem, ali je na kraju uspeo. Ipak sada mora da uzme brejk kako bi ostao u setu.

5:2 Melje Novak! Bez izgubljenog poena i sada Hačanov mora da brani goli život u ovom setu svojim servisom.

4:2 Vrlo brzo Hačanov uzima ovaj gem, gubi jedan poen slabim servisom, ali je jako siguran.

4:1 Odmah jako uzvraća Hačanov i uspeo je da izbori jednu brejk-loptu. Posle duge razmene udaraca ipak je Rus poslao loptu u aut.

Na kraju je Novak odbranio svoj servis.

3:1 Uzeo je prvi brejk Novak! Neverovatno je uštopovao volej Hačanova, lobovao ga i stekao vrlo bitnu prednost!

2:1 Najduži gem do sada. Imali smo nekoliko izjednačenja, ali je Novak uspeo da dođe do prednosti.

1:1 Impresivno je stigao Hačanov jednu skraćenu loptu i uskratio Novaku brejk-šansu. Izjednačio je Rus.

1:0 Osvaja prvi gem srpski teniser. Uzeo je Hačanov dva poena, ali siguran start Đokovića.