Uzaludna pobeda Francuske: Prvi poraz Srbije na Dejvis kupu, Janko i Viktor izgubili od najboljih na svetu!

21.11.2019

15:56 >> 15:54

Srbija nije uspela da sa maksimalnih 3:0 posle Japana, savladala i Francusku. Prvi poraz našoj reprezentaciji na ovogidšnjem Dejvis kupu u Madridu naneo je dubl par „galskih petlova“ Nikolas Mau i Pijer Igo Erber. Trikolori su sa 2:0 u setovima savladali Janka Tipsarevića i Viktora Troickog posle velike borbe u prestonici Španije.

Posle Japanaca, Janko i Viktor hoće pobedu i nad dubl parom Francuza!

Prva dva servisa obe reprezentacije su iskoristile u svoju korist, ali prvi brejk videli smo u trećem gemu kada su Francuzi došli do prednosti. Potom su „galski petlovi“ na svoj servis došli do 4:2 i to je izgleda prelomilo dešavanja u prvom setu.

Na kraju, igralo se gem za gem, svako je bio uspešan na svoj servis, ali Francuzi dva puta sa nulom u gemovima stigli do osvajanja prvog seta – 6:4.

Ipak su njih dvojica najbolji dubl sveta

Drugi set ponovo su dobro otvorile obe ekipe, ali ovoga puta samo u prva tri gema. U četvrtom gemu drugog seta, Janko i Viktor su došli do brejka i poveli 3:1.

Nakon brejka Srbije, usledio je i brejk Francuske koji su smanjili prednost našeg tima. Odmah u narednom, Mau i Erber dolaze do prednosti do 3:3. Usledio je još jedan osvojen gem za "trikolore" i njihova nova prednost od 4:3.

Janko i Viktor su na svoj servis izjednačili i to je sve što su uradili u drugom setu.

Francuska je na kraju osvojila prvo brejk na servis Viktora Troickog, a potom i na svoj servis došla do 6:4 i osvojenog drugog seta.

SRBIJA - FRANCUSKA 0:2 (4:6), (4:6)

II SET: (4:6)

4:6 - Janko i Viktor nisu imali rešenja za dubl par Francuske Mau-Erber koji dolaze do pobede na svoj servis

4:5 - BREJK za Francusku i veliki problem za Janka i Viktora

4:4  - Dugo je trajao ovaj gem, imali su priliku naši momci za brejk, ali nisu uspeli, ponovo je nerešeno

4:3 - Prekida se serija Francuza, ponovo vodi naša reprezentacija

3:3 - Dva gema zaredom osvajaju Francuzi i dolaze do izjednačenja u drugom setu

3:2 - Drugi BREJK zaredom, ovoga puta za "trikolore"

3:1 - BREJK SRBIJE!

2:1 - Ponovo vode Viktor i Janko

1:1 - Kratko je trajala prednost naših momaka

1:0 - Naši momci dolaze do prvog gema u drugom setu

I SET: (4:6)

4:6 - Sjajna igra Maua i Erbera, Francuzi osvajaju prvi set, ali ponovo do gema dolaze sa nulom

4:5 - Nema predaje kod naših asova

3:5 - Ponovo Francuzi sa nulom na svoj servis dolaze na korak od osvajanja prvog seta

3:4 - Najduži gem do sada, Srbija smanjuje prednost Francuza

2:4 - Odlična igra Francuza, ali i greške Srba doveli su do novog gema za "galske petlove"

2:3 - BREJK! Francuzi vode posle prvog osvojenog gema na servis Srbije

2:2 - Posle velike borbe u ovom gemu, bolji su bili Francuzi

2:1 - Još jednom siguran servis Srbije i novo vođstvo

1:1 - Francuzi se vrlo brzo vraćaju u meč i sa nulom dolaze do prvog gema

1:0 - Odličan prvi servis Srbje i osvojen gem na startu meča

SREĆNO MOMCI!

15.05 - Srbiji su prethodno trijumf nad Francuskom doneli Novak Đoković i Filip Krajinović pobedama u dva seta u singl susretima protiv Pera odnosno Conge