Kraj za Novaka u Šangaju: Đoković razbijao Cicipasa, pa se raspao i doživeo poraz!

11.10.2019

06:12 >> 08:58

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Šangaju.

Novak Đoković

Njega je u četvrtfinalu posle preokreta savladao Stefanos Cicipas sa (6:3, 5:7, 3:6). Cicipas će u borbi za finale igrati protiv Danila Medvedeva, koji je u dva seta savladao Fabija Fonjinija.

Srpski teniser furiozno je krenuo meč i posle samo sedam minuta igre na semaforu je bilo 3:0. Cicipas se nije snašao i činilo se da će Đoković lako doći do prvog gema.

Novak do kraja seta nije ispustio servis i uspeo je da ga dobije 6:3, međutim Cicipas je u nekoliko navrata najavio da će biti tvrd orah.

Na startu drugog seta gledali smo veliku borbu, a prvi do brejk prilike došao je mladi grčki teniser. Najbolji teniser sveta uspeo je da spasi dve uzastopne brejk lopte u šestom gemu, međutim to je bio pokazatelj da je Cicipas podigao nivo igre.

Grk nije dopustio nijednu brejk loptu Đokoviću, a onda je krajem seta uspeo da iskoristi pad koncentracije našeg igrača. Nole je odigrao nešto slabiji gem kod rezultata 5:6, Cicipas je prihvatio svaki poklon i stiže do izjednačenja (6:3, 5:7).

Treći set je doneo potpuno drugačiju sliku, naime umesto da Đoković diktira tempo, to je činio Grk. Napravio je brejk i relativno lako stigao do 4:1, u tom momentu je Novak bio u baš ozbiljnom problemu. Požar je trebalo brzo ugasiti ili bi on mogao da ga udalji sa turnira, a vremena sve manje… A Novak nije imao potrebnu aparaturu da se izbori sa tim, pa je Grk uspeo da prođe u polufinale. Nije iskoristio prvu i drugu, ali jeste treću meč loptu!

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

ĐOKOVIĆ - CICIPAS 1:2 (6:3, 5:7, 3:6)

III SET

3:6 - Razočaravajući kraj za Novaka. Cicipas je imao tri meč lopte, prve dve nije iskoristio, ali jeste treću za plasman u polufinale

3:5 - Novak je uspešno odservirao za opstanak u meču, ali sada sledi teži posao, treba osvojiti gem na Cicipasov servis

2:5 - Cicipas osvaja još jedan gem, sad ga samo četiri poena deli od pobede.

2:4 - Konačno Nike prekida seriju Grka. Osvojio je Đoković gem bez izgubljenog poena.

1:4 - Ne zaustavlja se Cicipas, osvaja još jedan gem i stiže nadomak pobede.

1:3 - Sjajan tenis Cicipas. Grk pravi brejk i stiče veliku prednost. Novak je u problemu.

1:2 - Još jedan lak gem za Grka.

1:1 - Novak uzvraća istom merom. Samo jedan izgubljeni poen.

0:1 - Cicipas sigurnim gemom otvara treći set.

II SET

5:7 - Cicipas posle velike borbe pravi prvi brejk na meču i osvaja drugi set. Novak nije uspeo da iskoristi nekoliko gem lopti, pa ćemo u Šangaju gledati treći set

5:6 - Male trzavice, ali Cicipas osvaja novi gem i ponovo će Novak servirati za opstanak u setuž

5:5 - Osvojio je Grk prvi poen u gemu, ali mu je Novak odgovorio sa četiri poena u nizu, nastavlja se drugi set.

4:5 - Cicipas osvaja gem bez izgubljenog poena, Novak u narednom servira za opstanak u setu.

4:4 - Konačno jedan malo mirniji gem. Novak jeste izgubio dva poena, ali je bez većih problema osvojio svoj servis.

3:4 - Ponovo se vraški namučio Grk da osvoji gem na svoj servis. Poveo je sa 40:15,ali je Novak uzvratio sa dva poena u nizu. Ali, kao i prethodni put kad je bio đus, Cicipas je ostao hladnokrvan i rešio gem u svoju korist.

3:3 - Težak gem za Novaka. Imao je Cicipas dve vezane brejk lopte, ali je Đoković uspeo na sjajan način da veže četiri poena i osvoji šesti gem u drugom setu.

2:3 - Prve velike muke za Cicipasa u drugom setu. Poveo je Grk sa 40:0 i činilo se da će to biti još jedan lagan gem, ipak Novak osvaja tri poena u nizu i stiže do đusa. Nažalost Grk se nije poljuljao, osvojio je dva poena i stigao do novog gema.

2:2 - Izgubio je Nole prvi poen u gemu, ali je onda vezao četiri i stigao do poravnanja.

1:2 - Još jedan vrlo dobar gem za Grka. Igra bolje Cicipas na startu drugog seta, nego u prvom.

1:1 - Đoković uzvraća istom merom, i sa nulom stiže do prvog gema u drugom setu.

0:1 - Cicipas lako i bez izgubljenog poena otvara drugi set.

I SET

6:3 - Novak bez većih problema stiže do novog gema i osvajanja prvog seta

5:3 - Cicipas se ne predaje, relativno lako osvaja gem i ostaje u prvom setu.

5:2 - Prvi put se Đoković mučio u svom servis gemu. Cicipas je konstantno bio u prednosti, imao je i jednu brejk loptu, ali je Novak uspeo da se izvuče u osvoji novi gem i stigne na korak od prvog seta.

4:2 - Cicipas uzvraća istom merom i smanjuje prednost srpskog asa.

4:1 - Đoković je izgubio po prvi put jedan poen prilikom svog servisa, ali je bez ikakvih problema osvojio novi gem i približio se osvajanju prvog seta.

3:1 - Prvi dobar gem za Cicipasa. Sada Grk bez izgubljenog poena osvaja svoj servis.

3:0 - Đoković nastavlja sa fantastičnom igrom. Srbin i drugi gem na meču na svoj servis osvaja bez izgubljenog poena.

2:0 - Sjajan početak za Novaka. Đoković odmah pravo brejk i stiče veliku prednost u prvom setu.

1:0 - Đoković sa nulom osvaja prvi gem.