ZIMONJIĆ ISKREN: Francuska je favorit, ali možemo da napravimo preokret

Republika.rs

Autor:

Sport

16.09.2017

22:24

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Selektor tenisker reprezentacije Srbije Nenad Zimonjić rekao je da je Francuska favorit u preostala dva meča polufinala Dejvis kupa, ali je istakao da će naš nacionalni tim pokušati da napravi iznenađenje.

 

RepublikaFoto: Tanjug/AP
Zimonjić i Krajinović nisu uspeli da pobede Francuze

Francuska posle dva dana polufinala vodi 2:1. Pjer Ig Erber i Nikola Mau pobedili su Nenada Zimonjića i Filipa Krajinovića sa 6:1, 6:2, 7:6.

 - Francuzi su počeli zaista dobro, servirali su na visokom nivou čak i za njihove standarde. Osvajali su mnogo poena na servisu, nismo uhvatili ritam u prva dva seta, a oni su rano preuzeli kontrolu u sva tri seta. U trećem setu su rano napravili brejk i posle toga kontrolisali meč do kraja. Borili smo se do poslednjeg poena i skoro da smo preokrenuli, ali oni su se vratili sjajnim servisima, ali i u nekoliko poena su imali mnogo sreće, to je tenis - rekao je Zimonjić, a prenosi Teniski savez Srbije.

U nedelju će igrati Dušan Lajović i Žo Vilfred Conga, a posle njih nastupiće Laslo Đere i Luka Puj.

- Pre meča sam rekao da su Francuzi favoriti, a to su do sada dva puta dokazali, Conga u singlu i dublovi. Videćemo šta će biti sutra. Lajović je juče igrao dobro, ali je Žo favorit. Do sada su jednom igrali u Australiji, uslovi su bili drugačiji, ovo je sada Dejvis kup i šljaka. Dušan igra dobro, probaćemo nekako da pobedimo, kao što je on pobedio Puja - naveo je Zimonjić.

Australija posle dva dana vodi protiv Belgije 2:1.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading