17.09.2019

12:42

Srpski teniser Janko Tipsarević je opet zbog problema sa pvoredom morao da preda meč.

Broji poslednje dane u karijeri

Sada je nastupio na jednom od turnira na kojem je tokom karijere beležio najbolje rezultate – na turniru u Sankt Petersburgu. Tu se u prvom kolu sastao sa Damirom Džumhurom i morao je da preda meč.

On će se posle mečeva u Dejvis kupu za reprezentaciju Srbije oprostiti od aktivnog igranja tenisa, a sada nije uspeo da izdrži ceo meč. Izgubio je prvi set 7:5 iako je posle uvodnih 4:0 za Džumhura uspeo da se vrati na 4:4.

U drugom setu je čak tri puta oduzimao servis protivniku i uzeo je taj set rezultatom 6 -3 ali je na startu odlučujućeg seta izgubio svoj servis. Na kraju četvrtog gema trećeg seta nije više mogao da izdrži bol i povukao se sa terena.