Troicki izgubio set, ali pobedio!

subota, 27. 7. 2019.| 20:57

0

Srpski teniser Viktor Troicki posle preokreta plasirao se u finale kvalifikacija turnira u Vašingtonu.

Viktor Troicki

Peti nosilac u kvalifikacijama posle sat i 47 minuta pobedio Amerikanca Endrjua Fentija 4:6, 6:1, 7:5.

Troicki će se u nedelju u borbi za mesto u glavnom žrebu sastati sa još jednim domaćim predstavnikom, Taj Son Kvjatkovskim koji je savladao Nou Ribena 7:5, 4:6, 6:1.

Devetnaestogodišnjem igraču, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora i koji nema ATP renking, jedan brejk u prvom setu bio je dovoljan da dobije taj deo meča, ali se Troicki u drugom setu uozbiljio i bez problema izjednačio na 1-1.

Srbin je u trećem gemu odlučujućeg seta oduzeo servis rivalu i kod rezultata 5:4 servirao je za pobedu, međutim, Amerikanac je napravio brejk i izjednačio.

Ipak, Troicki je u sledećem gemu uzvratio i potom na svoj servis iskoristio drugu meč loptu.

Pojačanje iz FMP-a u stručnom štabu Igora Kokoškova!