NADAL KOPIRA FEDERERA: "Kralj šljake" počistio Argentinca za četvrtfinale Rolan Garosa!

02.06.2019

16:31

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa. On je u osmini finala bio bolji od Huana Londera u tri seta, 6:2, 6:3, 6:3.

Rafael Nadal

Nadal je meč završio posle dva časa i 16 minuta igre, a zanimljivo je da je identičnim rezultatom po setovima savladao Argentinca, kao što je to danas u toku dana učio Federer, takođo protiv Argentinca, Leonarda Majera.

Bila je to 90. pobeda na Gren slemu na šljaci za španskog tenisera.

Nije 78. teniser sveta zadavao mnogo muka Kralju šljake. Nadal je u prvom delu ige dva puta oduzeo servis protivniku i posle samo 38 minuta igre stigao do vođstva u setovima.

I u nastavku je Španac bio siguran i bez mnogo problema priveo duel kraju.

Argentinac je samo u poslednjem setu uspeo jednom da napravi brejk, ali to nije bilo dovoljno da oteža Nadalu posao, pošto je drugi teniser sveta do kraja meča još jednom stigao do brejka.

Njegov naredni rival biće pobednik duela Kei Nišikori - Benoa Per.