Del Potro i Tim bez većih problema do osmine finala Rolan Garosa!

01.06.2019

18:23

Argentinski teniser Huan Martin del Potro i Austrijanac Dominik Tim plasirali su se u osminu finala Rolan Garosa.

RepublikaFoto: Ap photo
Dominik Tim

Del Potro je bio ubedljiv protiv Australijanca Džordana Tompsona – 6:4, 6:4, 6:0.

Tompson je najveći otpor pružio u prvom setu, kada je vratio brejk za 3:3. Ipak, Del Potro je do kraja meča zadržao visok nivo igre i servisa, pogotovo u trećem setu.

On će se u osmini finala Rolan Garos boriti sa Rusom Karenom Hačanovim, koji je lako izašao na kraj sa Slovakom Martinom Kližanom i pobedio ga bez izgubljenog seta.

Nešto više problema od Del Potra i Hačanova imao je Tim, kojem je bilo potrebno četiri seta da pobedi Urugvajca Pabla Kuevasa.

Tim je na kraju slavio pobedu, po setovima 6:3, 4:6, 6:2, 7:5.

Austrijanac je do preokreta došao u prvom setu, pošto je gubio sa 0:2, a onda protivniku dozvolio samo jedan gem.

Posle osvojenog drugog seta Kuevas u trećem nije imao nikakvih šansi, a u četvrtom je uspeo da malo zakomplikuje stvari, ali na kraju ipak da pretrpi poraz.

Tim će se u osmini finala sastati sa domaćim teniserom Gaelom Monfisom, koji je sa 3-0 (6:3, 6:2, 6:3) savladao sunarodnika Adama Oanga.

Ukoliko Tim i Del Potro pobede naredne protivnike sastaće se u četvrtfinalu turnira.