Sjajni Đere savladao Španca na startu Rolan Garosa!

26.05.2019

17:08

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je savldao španskog tenisera Alberta Ramosa sa 6:3, 6:2, 7:6.

Laslo Đere u drugom kolu Rolan Garosa

Đere je za dva sata i 15 minuta izašao na kraj sa Špancem.

U prvom setu mu je dupli brejk doneo trijumf 6:3, a upravo je na servis protivnika iskoristio drugu set-loptu i poveo sa 1:0.

U drugom setu, pri rezultatu 2:2, Srbin osvaja četiri gema u nizu, napravivši pritom nova dva brejka.

I prvi i drugi set trajali su po 38 minuta, da bi najveća neizvesnost bila viđena u trećem, koj je igran gotovo sat vremena. Đere je brejknuo protivnika za 5:3, ali već u narednom gemu je Ramos uzvratio istom merom.

RepublikaFoto: Promo foto

Na kraju se igrao taj-brejk, u kom je srpski teniser bio ubedljiv i sa 7:2 došao do konačnog trijumfa.

U drugoj rundi čeka ga 20-godišnji Australijanac Aleksej Popirin. Đere je u Parizu postavljen za 31. nosioca, a prvi put u karijeri je nosilac na nekom turniru.

Ovo mu je prva pobeda protiv Ramosa, koji je 2017. dobio njihov jedini dosadašnji okršaj.