NADAL ODBRANIO RIM: Ispisana nova stranica rivalstva sa Novakom - Srbin pokazao karakter ali je Španac bio furiozan

19.05.2019

16:39 >> 16:26

Španac Rafael Nadal je savladao našeg Novaka Đokovića u finalu turnira u Rimu 0:6, 6:4, 1:6.

Rafael Nadal

Furiozan početak meča Nadala, koji je prvi set završio za 38 minuta, i to slavivši bez ispuštenog gema, što znači da su ispisane nove stranice ovog rivalstva. Imao je Srbin sjajne poteze u prvom setu, međutim u pojedinim situacijama ni sreća nije služila prvog tenisera sveta, dok je Nadalu sve polazilo za rukom.

U drugom setu nam je priređen tenis kakav smo i očekivali. Velika borba na obe strane za svaku lopticu, ali i vrebanje protivnikove greške i dekoncetracije kako bi se došlo do gema, koji će prevagnuti za pobedu u setu. To se desilo na servis gem Nadala, kada je Srbin uspeo da prelomi set, i meč odvede u treći set gde je bolji bio Nadal.

Španac je počeo teći set brejkom i potvrdom istog. U nastavku seta dozvolio je Novaku svega jedan gema, pa je tako ubedljivo došao do devete titule u Rimu. Đoković je pokazao veličinu i mentalnu snagu, ali je bio istrošen jer je trebao da "hladne glave" ali sjajnim potezima igra ceo drugi set, kako bi došao do izjednačenja, što mu je i pošlo za rukom, ali nije mogao da se dokopa pete titule u "večnom gradu".

TOK MEČA:

III set

1:6 - POBEDA NADALA

1:5 - Umalo da se Nadal povredi pošto je proklizao na porlozi, uspeo je da se zadrži da ne padne skroz. Sada samo čudo mora da se desi da bi Novak uspeo da stigne ovoliku prednost

1:4 - Novi brejk Nadala

1:3 - Dva sata i osamnaest minuta traje meč. Nadal polako korača ka pobedi, Novak kaska za brejk

1:2 - Propustio je Rafa novu brejk šansu, iskoristio je to Nole i upisao prvi gem u trećem setu

0:2 - Nadal nema nijedan jedini as u dosadašnjem meču, ali i pored te činjenice uspeva da potvrdi brejk

0:1 - Oba tenisera su prešla 30 godina, međutim kako igraju reklo bi se da su u usponu snage...  Rafa je uspeo da 14 brejk pokušaj realizuje, što je razljutilo Novaka pa se iskalio na reketu

II set

6:4 - Orilo se Rimom: "Nole, Nole" dok je Srbin imao 30:0. Gem je otišao na rezultat 40:40, a prelomio ga je Srbin u svoju korist - 1:1 u setovima!

5:4 - Novak nije dozvoli brejk iako je Španac imao šansu

4:4 - Sjajno izgradi Novak poen, uspe da namuči Španca i kada fali samo da završi, Srbin drugi put promašuje smeč, a protiv ovako raspoloženog Rafe, takve stvari ne smeju da se dešavaju

4:3 - U ovom servis gemu, Novak je promašio čist smeč, Nadal je imao tri gem lopte, prvi reket sveta je uspeo da ih spase sve, a potom i četvrti as. Pet poena za redom srpskog tenisera koji su učinili da odbrani svoj servis gem

3:3 - Uzvraća Nadal podjedanko sjajno

3:2 - Sjajni Novak

2:2 - Nadal opoment na početku gema, zbog preteranog odugovlačenja. Sudija je zaustavio baku na tribinama da se više ne kreće...Novak je pokazao da može da stisne Španaca, i da je potreban jedan gem koji će preokrenuti "tas" na njegovu stranu

2:1 - Posle 15:30, Novak je uspeo da odbrani svoj servis gem

1:1 - Nadal ne popušta. Novi gem osvojen sa nulom Novaka

1:0 - Novak je servis gem počeo i završio asom. Krenuo je Srbin ovaj meč iznova u drugom setu i to se vidi po njegovom stavu

I set

0:6 - Prvi put u istoriji se borba ova dva titana završila da je sve gemove dobio jedan teniser. Na žalost slavio je Rafael Nadal. Do sada su se njih dvojica suprotstavili jedan drugom 53 puta

0:5 - Četiri brejk lopt je spasao Novak u ovom gemu petu nije mogao

0:4 - Najbolji potez u dosadašnjem toku meča je imao Novak u ovom gemu, ali mu je Španac i to vratio, što sam govori o Rafinoj odlučnosti i koncentraciji

0:3 - Loptica previše odskače, Nadal dominira u dosaodašnjem toku meča

0:2 - Sjajnim servisima Nadal je uspeo da odbrani brejk, i to sa nulom

0:1 - Novak je nije uspeo da odbranio svoj servis. Brejk na početku meča

16.00 Srbin je na putu do finala savladao Švarcmana, Del Potra, Kolšrajbera i Šapovalova. Španac je do finala stigao pobedivši Cicipasa, Verdaska, Basilašvilija i Šardija

15:47 - Ko će odneti pobedu u finalu Rima?