KAKAV ŠOK Troicki glatko poražen od 483. tenisera sveta!

Autor: Sportklub, Republika

01.04.2019

13:52

Srpski teniser Viktor Troicki razočarao je na startu čelendžera u francuskom Sofia-Antipolisu, pošto je poražen od 483. tenisera sveta Artusa Rinderkneha sa 2:0 (6:4, 6:2) za sat i 24 minuta igre.

Dvadesettrogodišnji Francuz je dobio specijalnu pozivnicu organizatora, a trijumf protiv srpskog igrača jedan mu je od najznačajnijih u karijeri.

Rinderkneh je u devetom gemu prvog seta oduzeo servis rivalu, u drugom još dva puta i bez poteškoća je meč priveo kraju. Sa druge strane Troicki, trenutno 243. na ATP listi, je imao samo jednu brejk šansu - kod rezultata 4:4 u prvom setu. Francuz će se u 2. kolu sastati sa Filipeom Baldijem.