Troicki ekspresno zakazao meč sa Balkancem!

25.03.2019

22:31

Srpski teniser Viktor Troicki pobedom je startovao na čelindžeru u francuskom Sen Brijeku, pošto je u dva seta za 67 minuta savladao domaćeg igrača Iga Grenijea 6:3, 6:1.

Viktor Troicki

Troicki je najveći izazov imao u prvom gemu, kada je Francuz imao čak pet brejk lopti, ali je 247. igrač posle čak devet izjednačenja, konačno uspeo da odbrani svoj servis. Od tada je bio mnogo sigurniji na servisu, pošto je do kraja meča dozvolio protivniku još samo četiri brejk lopte, a sa druge strane veoma je uspešno koristio svoje brejk šanse, čak četiri od pet i na kraju došao do ubedljive pobede.

U narednom kolu Troicki će igrati u balkanskom derbiju protiv predstavnika Bosne i Hercegovine inače 12. nosioca Mirze Bašića.