Srbi grabe u "pustinji": Lajović i Krajinović u drugom kolu, nek se spreme Hrvat i Belgijanac!

09.03.2019

08:18

Srpski teniseri Dušan Lajović i Filip Krajinović plasirali su se u drugo kola Indijan Velsa pošto su prebrodili prve prepreke. Lajović je savladao Tara Danijela rezultatom 2:0, a identičnim rezultatom je slavio i Krajinović protiv Kazahstanca Mihaila Kukuškina.

RepublikaFoto: TSS
Lajović i Krajinović u drugom kolu Indijan Velsa

Lajović je slavio nakon borbe, po setovima 7:6, 6:4 posle skoro dva sata igre.

Lajović je prvi napravio brejk u prvom setu, ali mu je onda naglo pala koncentracija. Danijel je poveo sa 5:3, imao priliku da odservira za set, ali je srpski teniser uspeo da se vrati i izjednači. U drugom setu se vodila velika borba, pali su brejkovi na obe strane, ali Srbin je opravdao kvalitet i slavio u ovom meču.

U drugom kolu, Lajović će igrati protiv hrvatskog tenisera, Marina Čilića.

Krajinović je na startu prvog Mastersa sezone bio siguran protiv Kazahstanca Mihaila Kukuškina sa 6:3, 6:4.

Srbin je u prvom setu sa dva brejka došao do ekspresnih 5:1, Kukuškin uspeva da vrati jedan, ali Krajinović bez izgubljenog poena u narednom servis gemu "overava" set.

Krajinović pravi rano brejk i u drugom setu za 3:1, ali ovaj put Kukuškin odmah izvraća i poravnava na 3:3.

Međutim, Srbin još jednom oduzima servis Kazahstancu i sigurnim servisom privodi meč kraju.

U drugom kolu Krajinović će igrati protiv Davidom Gofanom, koga je nedavno savladao u Monpeljeu.