PALA RUMUNIJA: Prva pobeda vaterpolista Srbije u Evropa kupu

13.11.2018

19:21

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Rumuniju u gostima rezultatom 13:6 u svom prvom meču u sezoni Evropa kupa.

RepublikaFoto: instagram.com/filip.filipovic10

Srbija je u svom prvom meču u grupi D bez problema, iako je igrala u kombinovanom sastavu, nadigrala domaćina u Bukureštu po četvrtinama, 3:1, 2:0, 3:4 i 5:1.

U prve dve četvrtine Srbija je prikazala odličnu odbranu, a da je bilo strpljenja sa igračem više prednost je mogla da bude i ubedljivija.

Za igrača utrakmice proglašen je Strahinja Rašović. On je postigao četiri gola, dok je kapiten Filipović dodao dva gola.

Ove sezone Evropa kup je u sastavu Svetske lige, a pobednik će steći pravo učešća na Olimpijskim igrama.

Srbija u sledećem kolu, koje se igra 11. decembra, dočekuje Hrvatsku.