Poraz koji ne boli: Japanke bolje od kombinovane Srbije

10.10.2018

12:49

Prvi poraz na Svetskom prvenstvu doživele su odbojkašice Srbije i to od Japanki 3:1 (15:25, 25:23,25:23, 25:22).

RepublikaFoto: ossrb.org
Odbojkašice Srbije

U prvom setu naša selekcija je dominirala, posebno na samom startu meča. Sedam grešaka Srbije, dve servis greke i pet grešaka iz igre.  Japanke su imale seriju 4:0, a odbranile su i dve set lopte.

Protivnice su u druga dva seta zaigrale bolje i došle do prednsoti od 2:1 u setovima, a rezultat je bio identičan 25:23.

U četvrtom setu Japanke su bile bolje reuzultatom 25:22, a treba napomenuti da je Zoran Terzić mešao karte i odmarao devojke za naredne mečeve.

Ovo je treći put da su Japanke bile bolje od Srpkinja na Svetskim prvenstvima. Japanke su na set od plasmana u dalji krug, s obzirom da se sutra sastaju sa Brazilkama u meču "biti ili ne biti" za obe selekcije.

Srbija u četvrtak igra protiv Holandije, u borbi za prvo mesto u grupi.