POLJACI LAGANO ODBRANILI TUTULU!

30.09.2018

21:09

Reprezentacija Poljske je šampion sveta! U finalu Svetskog prvenstva ubedljivim rezultatom 3:0 u setovima je savladala selekciju Brazila.

Titulu šampiona odnose Poljaci!

Reprezentacija Poljske je silovito krenula u meč, Brazilci su u prvom setu bili u igri, ali Poljaci su se sve pitali na terenu. Uspeli su Brazilci da se vrate sa minus 3 i stigli do neizvesne završniCe u kojoj se bolje snašla Poljska, 26:24 je završen prvi period igre.

Na krilima prvog seta nastavili su Poljaci sa sjajnom igrom, Brazilci nisu mogli da im pariraju, 5 set lopti su imali Poljaci, drugu su iskoristili za sjajnih 25:20.

Nisu mogli Brazilci ništa protiv raspoloženih Poljaka koji uspevaju da odbrane tron. Pokazali su da igraju najbolju odbojku na svetu. U trećem setu slavili su 25:23, reklo bi se rutinska pobeda da nije bilo u pitanju finale Svetskog prvenstva.