Kajakaši uzeli tri medalje na EK u Skoplju!

08.04.2018

11:35

Srpski reprezentativac u kajaku Sreten Biljić osvojio je zlatnu medalju u jednosedu na Evropskom kupu u Makedoniji na divljim vodama u spustu.

RepublikaFoto: kajaksrbija.rs
Biljić se okitio zlatom u Makedoniji

Biljić je pobedio u vremenu od 42,11 sekundi, u istoj disciplini u konkurenciji 25 takmičara Marko Marjanović je bio šesti, a Ognjen Dimitrijević sedmi.

U kanuu dvokleku (C-2) Pavle Zdravković i Ognjen Dimitrijević osvojili su srebro u vremenu 46,07, sa jednom i po sekundom zaostaka za pobedničkom posadom iz Hrvatske Obadić/Tolić iz Hrvatske.

U ženskoj konurenciji, Milica Kostov je bila druga (54,41), Olja Lazarević treća (55,93), dok je pobedila Hrvatica Grizin (52,49).

- Zadovoljni smo plasmanima i rezultatima. Ujedno, ovi takmičari su ispunili normu za seniorsku reprezentaciju - ocenio je selektor reprezentacije u spustu Slaviša Stajović.