Vetar hara u Pjongčungu: Odložen veleslalom!

12.02.2018

11:21

Trka u veleslalomu u ženskoj konkurenciji, u kojoj je, između ostalih, trebalo da nastupi i srpska skijašica Nevena Ignjatović, otkazana je zbog jakog vetra u Pjongčangu, na Zimskim olimpijskim igrama.

Pjongčang
To je druga trka u alpskom skijanju koja je otkazana zbog lošeg vremena, nakon što je u nedelju otkazan spust za skijaše, takođe zbog jakog vetra.

Kako su saopštili organizatori, obe trke biće na programu u četvrtak, 15. februara, ali na različitim stazama.

Zato su takmičari u umetničkom klizanju mogle da nastupe i u timskoj konkurenciji zlato je odnela Kanada. Srebro je pripalo Rusiji, a bronza SAD.

Američka takmičarka Džejmi Anderson odbranila je zlatnu medalju u snoubordu u disciplini sloupstajl.

Staza u Pjongčangu

Anderson je pobedila sa 83 boda, koliko je osvojila u prvoj seriji i odbranila titulu koju je pre četiri godine osvojila na Igrama u Sočiju.

Kanađanka Lori Bluin osvojila je srebro sa 76,33 poena iz prve serije, a bronzanu medalju osvojila je Eni Rukajarvi iz Finske sa 75,38 poena osvojenih u drugoj seriji.

Zbog jakog vetra nisu održane kvalifikacije za to takmičenje, kao ni treća serija.