17:05

Posle sjajne partije i pobede nad vicešampionom Evrope, Slovenija je stekla kakve takve izglede da se nađe među četiri najbolje selekcije, ali je umesto neophodne pobede remizirala sa reprezentacijom Češke.

RepublikaFoto: instagram.com/EHFEURO
Rukometaši Slovenije

Na polovini drugog poluvremena bili su na ivici ponora pošto su gubili 20:16, ali onda su se puleni Veselina Vujovića vratili sa četiri uzastopna gola, a ubrzo i poveli.

U poslednja četiri minuta ušli su sa dva gola viška 26:24, ali od tada nisu uspeli da zatresu mrežu Martina Galije, koji je začarao gol, dok su Knedličke uspele da sa dva gola izbore bod i na taj način otpišu Slovence, koji sada nemaju više nikakve šanse za plasman u polufinale.

Kod Slovenaca Vid Kavtičnik postigao je šest golova, Miha Zarabec pet, a na drugoj strani Ondrej Ždrala devet puta je tresao mrežu ekipe Veselina Vujovića.