Srbija porazom završila učešće na EP!

24.01.2018

14:45 >> 16:35

Rukometna reprezentacija Srbije oprostila se od Evropskog prvensta porazom od Beorusije 32:27. Ekipa Jovice Cvetkovića će ovo prvenstvo završiti na 12 mestu.

Srbi se opraštaju od Evropskog prvenstva

Belorusija je ozbiljnije i odlučnije ušla u ovu utakmicu, sa više želje i motiva. "Orlovi" su imali nekoliko uzleta, kada su stizali prednost protivnika sa minus peta, na dva gola razlike, ali su olako Belorusi uspevali da rezultatski pobegnu našim rukometašima.

Reprezentativcima Srbije je manjkalo želje i borbenosti, kako na ostalim utakmicama, tako i na ovoj.

Srbija je tako na Evropskom prvenstvu upisala ukupno pet poraza uz svega jednu pobedu, protiv Islanda.

Tok meča:

II poluvreme

30. minut: Kraj meča

29. minut: Vujić završava utakmicu pre kraja, zbog isključenja

28. minut: Nenadić je postigao gol sa sedam metara

25. minut: Nenadić zbog prigovora dobija dva minuta

24. minut: Marsenić postiže gol sa pivotmena na asistenciju Nenadića

21. minut: Nenadić lako postiže gol

19. minut: Rutenka ponovo, ovaj put iz kontre

17. minut: Rutenka postiže lep pogodak sa desnog krila. Najubedljivija prednost Belorusa

15. minut: Nenadić postiže novi gol. Belorusi uzvraćaju sa igračem manje. Ilić isključen

14. minut: Marsenić postiže pogodak, ali brzim centrom Belorusi odma uzvraćaju istom merom

11. minut: Radivojević ponovo koristi datu priliku za novi gol. Bačvalau uzvraća golom na drugoj strani

10. minut: Srljaju i jedni i drugi ali naši ne koriste priliku da smanje prednost

9. minut: Nenadić postiže pogodak

6. minut: Pogodak Belorusa sa sedam metara. Jurinoj postiže gol sa levog krila

4. minut: Prvi sedmerac za Srbiju na današnjem meču. Radivojević nije pogodio

3. minut: Radivojević postiže dva gola za naše. Cupara upisuje novu odbranu

1. minut: Nenadić postiže gol na početku drugog poluvremena. Odma Belorusi vraćaju

I poluvreme

30. minut: Kraj prvog dela meča

29. minut: Cuparina odbrana. Pukovski precizan sa sedam metara

26. minut: Pukovski postiže novi gol. Golmani Srbije su na "vetrometini" svega tri odbrane za skoro celo prvo poluvreme. Ilić postiže novi gol

24. minut: Bukovski sa igračem manje sa srednjeg beka trese mrežu Srbije

22. minut: Kokan isključen, prvi put naši imaju igrača više na današnjoj utakmici. Ilić sa levog krila lepo koristi višak i na asistenciju Zelenovića postiže pogodak

21. minut: Stefan Vujić postiže prvi gol na utakmici: Pašvalau postiže novi gol na drugoj strani

20. minut: Juranok postiže gol iz polukontre. Opet pad u igri naših

19. minut: Karalek vraća na +4 za Belorusiju

17. minut: Golman Ivanišević iz auta do Đukića, a ovaj se odlično snalazi ispred gola protivnika i postiže novi pogodak. Zelenović postiže gol iz nove kontre. Zelenović je imao zicer, ali ne uspeva još da smanji prednost

15. minut: Pugovski precizan sa sedam metara.

13. minut: Rutenka postiže novi gol za Belorusiju

12. minut: Đukić postiže drugi gol na utakmici, Beljanski dobija isključenje na dva minuta

10. minut: Pukovski postiže novi gol za Belorusiju, naši golmani nemaju previše pomoći od odbrane, zato Belorusi postižu novi gol iz kontre

7. minut: Marsenić ne uspeva da pogodi iz izgledne situacije sa pozicije pivotmena. Karlec na drugoj strani povećava prednost. Kao na treningu, brz napad posle odbrane golmana Belorusa, novi strelac je Gaudičenko. Marsenić postiže drugi gol na drugoj strani

4. minut: Brža igra na početku meča, iz dva napada obe reprezentacije su postigle pogotke. Potom Zelenović ne uspeva da izjednači, ali u narednom napadu Đukić sa desnog krila pogađa, na drugoj strani Pukovski vraća prednost Belorusima

2. minut: Marsenić posle solidne akcije naših poravnava rezultat sa pozicije pivota

1. minut: Utakmica je počela, pred faktički praznim tribinama.  Bukovski postiže prvi pogodak