Poluvreme dovoljno Norvežanima, SRBI BEZ ŠANSI ZA POLUFINALE!

18.01.2018

18:54 >> 20:30

Rukometaši Srbije doživeli su poraz u prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva u rukometu. Bolji od "Orlova" bili su Norvežani rezultatom 32:27, koji su nakon nerešenog rezultata u prvom delu igre pali u nastavku i dozvolili Skandinavcima da se odlepe i prednost zadrže do kraja.

RepublikaFoto: ehf-euro.com
Srbi zaustavljeni na startu druge faze

Rukometaši Srbije su ostali bez teoretskih šansi za plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto ih je poraz od Norveške rezultatom 32:27 udaljio iz konkurencije za završnicu. To znači da će izabranici Jovice Cvetkovića preostala dva susreta protiv Francuza i Belorusa igrati za sebe i svoju čast, dok su Norvežani ostali u igri za prolaz među četiri najbolje selekcije kontinenta.

Odigrali su naši vrlo dobro u prvom poluvremenu, bili barabar sa favorizovanim Norvežanima, ali se ispostavilo da to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza. Imali su naši momci vrlo dobra rešenja u napadu, stizali i manjak od tri gola u prvih 30 minuta, a na odmor se otišlo rezultatom 17:17 u vrlo otvorenoj igri bez odbrana.

Međutim, u nastavku je jedan tim zaigrao značajno bolje, a to nažalost nisu bili izabranici Jovice Cvetkovića.

Gol Beljanskog na startu drugog dela za vođstvo 18:17 označio je početak kraja našeg tima i naših nadanja da možemo do pobede. Norvežani su napravili seriju od 5:0, pritom probijajući našu odbranu kako god su hteli. Kada bi se i ukazala prilika za Srbiju da se opet vrati u meč, po običaju bi došlo do greške u napadu, a najčešće su naši poklanjali Norvežanima priliku da se odlepe greškama kada smo imali igrača više.

Prednost koju su oko 40. minuta stekli Skandinavci bila im je dovoljna za mirnu završnicu i trijumfalan početak druge faze turnira u Zagrebu. Držali su naše na odstojanju od 4-6 razlike, a krajnji rezultat od 27:32 bio je realan odnos snaga na terenu.

Srbija nakon ovog poraza nema ni teoretske šanse za plasman u polufinale, a naredni susret nas očekuje protiv Francuske 22. januara od 18.15.

Važno je napomenuti i da je kapiten Žarko Šešum sa 5 postignutih golova postao najbolji strelac naše selekcije na svim evropskim prvenstvima na kojima je učestvovao, oborivši tako rekord Momira Ilića.

2. POLUVREME

60. minut - Kraj utakmice pobeda Norvežana rezultatom 27:32! Srbija naredni meč igra za četiri dana protiv Francuske u Zagrebu.

55. minut - Šešum smanjuje na 26:31. Nije ovo bio običan gol, pošto je Šešum postao najbolji strelac naše reprezentacije na evropskim šampionatima svih vremena!

52. minut - Ništa se ne menja na terenu, Norveška uvećava vođstvo - 24:31

50. minut - Nastavlja se agonija naših u drugom poluvremenu - 24:29

47. minut - Norveška koristi kazneni udarac i ide ka pobedi - 23:27

44. minut - Zelenović iz teške situacije za 22:25

41. minut - Đukić na asistenciju Jovanovića smanjuje na 21:24

40. minut - Norvežani brutalno kažnjavaju aljkavu igru naše odbrane - 19:24

38. minut - Konačno gol za naš tim, Beljanski smanjuje na 19:22

36. minut - Užasna igra naše odbrane, što obilato koriste Norvežani - 18:21

34. minut - Norveška vraća prednost na 18:19

32. minut - Beljanski postiže prvi pogodak u drugom delu - 18:17

1. POLUVREME

30. minut - Norveška koristi igrača više preko Jondala za 17:17 i odlazak na poluvreme

28. minut - Kakva golčina Jovanovića za novo vođstvo Srbije - 16:15

26. minut - Dva uzastopna gola naših igrača za 15:15

24. minut - Šešum daje gol iz velike daljine za 13:15

22. minut - Jovanović postiže gol i smanjuje na 12:14

20. minut - Naši ponovo primaju gol sa igračem više - 11:13

17. minut - Zelenović fauliran u kontri, sudije sviraju sedmerac koji u gol pretvara Ilić - 11:12

15. minut - Norvežani lako dolaze do tri gola prednosti preko Bjornesena - 9:12

12. minut - Nenadić pogađa sedmerac - 9:10

10. minut - Jondal vraća Norvešku na 8:9

9. minut - Srbija drži gol prednosti - 8:7

8. minut - Brzi centar Norvežana nas zasad ubija - 7:7

7. minut - Šešum postiže sjajan gol nakon finte - 6:6

5. minut - Nenadić donosi izjednačenje sa igračem manjem - 4:4

3. minut - Dva uzastopna sedmerca za Norvešku za njihov preokret - 2:3

2.minut - Marsenić pogađa za 2:1

1. minut - Đukić i O'Saliven otvorili utakmicu golovima - 1:1

18:10 U toku je intoniranje himni, uskoro počinje utakmica... U hali se mogu videti i srpske zastave na tribina, za razliku od utakmica grupne faze u Splitu

18:05 Atmosfera u Zagrebu nije preterano burna, hala je skoro sasvim prazna

Tim Jovice Cvetkovića nije preneo niti jedan bod u drugu fazu, što znači da bi "Orlovi" samo u slučaju sve tri pobede u ovoj fazi mogli da se nadaju plasmanu u polufinale.

Koliko je to realno u konkurenciji Francuske, Belorusije i Norveške ostaje da se vidi, ali svakako da su naši igrači napravili dobar rezultat i samim prolaskom iz "najteže grupe na prvenstvu" kako je to okarakterisao kapiten Žarko Šešum.

Srbija se preselila iz Splita u Zagreb, gde će biti održana druga faza šampionata, a pored ove utakmice naši će na terenu biti 22. i 24. januara, prvo protiv Francuza, a zatim i protiv Belorusa.