KIŠA MU PRIJA: Portuglac slavio u Indoneziji!

20.03.2022

09:21

Portugalski motociklista Migel Oliveira pobednik je druge trke ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Migel Oliveira

Oliveira je slavio na Velikoj nagradi Indonezije, pošto je trku koja je kasnila više od sat vremena zbog jake kiše odvezao za 33 minuta 27 sekundi i 223 stotinke.

Drugi kroz cilj je prošao aktuelni šampion Francuz Fabio Kvartararo, a najniži stepenik na podijumu je zauzeo njegov sunarodnik Žoan Zarko.

Četvro mesto je osvojio Džek Miler, peto Aleks Rins, a prvih deset su kompletirali Đoan Mir, Franko Morbideli, Bred Binder, Aleš Espargaro i Darin Binder.

Bodove su osvojili još Enea Bastijanini, Pol Espargaro, Aleks Markez, Luka Marini i Frančesko Banjaja.

Posle dve trke, u generalnom poretku vodi Enea Bastijanini sa 30 bodova, Bred Binder je osvojio 28, Fabio Kvartararo 27, Migel Oliveira 25, a Žoan Zarko 24.