DOMAĆIN U SUZAMA: Srbija posle ČUDESNOG preokreta srušila Holandiju i izbacila je sa EP!

28.01.2022

21:05

Futsal reprezentacija Srbije pobedom je završila učešće na Evropskom prvenstvu u futsalu.

Srbija je posle dva poraza u poslednjem kolu savladala posle velikog preokreta Holandiju sa 3:2.

Ipak, ovaj trijumf našim momcima nije bio dovoljan da se plasiraju u nok-aut fazu takmičenja, pošto smo osvojili poslednje mesto u grupi.

Orlovi su odigrali veoma dobar meč, bili su dosta bolji od rivala i na kraju su uspeli da stignu do zaslužene pobede.

Martinus je u 3. minutu doneo prednost Holandiji. Naši futsaleri su nizali šanse, ali nisu mogli do izjednačenja.

Na poluvreme se otišlo vođstvo domaćinom EP od 1:0. Rival je na startu drugog poluvremena poveo sa 2:0 i činilo se da ćemo doživeti još jedan poraz.

Srbija se nije predavala i uspela je da stigne do neverovatnog preokreta. Prvo je Rajčević postigao majstorski gol za 2:1.

Holanđani su se skamenili, pa je Srbija uspela da u 30 sekundi postigne dva gola i povede sa 3:2. Strelci su bili Ramić i Stojčevski.

Holandija je morala da napadne, jer bi porazom bila eliminisana. Opsedali su naš gol domaćini, ali je sjajni golman Momčilović sve odbranio, pa su naši momci takmičenje završili sa tri boda.