ČUDESNA SENZACIJA: Francuska NEVIĐENIM preokretom SRUŠILA Dansku, Islanđani seku vene od TUGE!

26.01.2022

21:14

Rukometaši Francuske na nevrovatan način izborili su plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Francuska je u sjajnom rukometnom klasiku savladala Dansku sa 30:29 i tako osvojila prvo mesto u grupi, pa će u borbi za finale igrati protiv Švedske.

Sa druge strane, Dance očekuje megdan sa Španijom.

Trikolorima je u ovom meču bio potreban barem remi da bi prošli dalje, a tokom većeg dela utakmice bili su u dobranom zaostatku.

Danska je dominirala od samog početka i lako se odlepila na pet golova razlike. Skandinavci su prednost ljubomorno čuvali, i činilo se da će lako stići do trijumfa.

Francuska je igrala katastrofalno, a njen golman Vensan Žerar je prvu odbranu napravio tek u 44. minutu utakmice.

Na desetak minuta pre kraja Danska je imala ogromnih 27:22 i sve je vodilo ka tome da će Karabatić i društvo biti eliminisani.

Ipak, dogodio se čudesan preokret. Francuska je nošena upravo Karabatićem do kraja meča postigla osam golova, a primila samo dva i tako je, ne samo obezbedila plasman u poluinale, već je osvojila i prvo mesto u grupi.

Islanđani na tribinama su tugovali, jer su ostali bez istorijskog polufinala.