EURO 2022: Srbija ubedljiva protiv Ukrajinaca na startu takmičenja, neka se pripremi Hrvatska!

13.01.2022

18:36

Rukometna reprezentacija Srbije uspešno je započela učešće na Evropskom prvenstvu. Na startu takmičenja "Orlovi" su bili ubedljivi protiv selekcije Ukrajine.

Ekipa selektora Tonija Đerone prikazala je odličnu igru na startu EHF takmičenja. Izuzev početne prednosti Ukrajinca od 0:1, naši rukometaši su tokom celokupnog susreta imali prednost koja je iznosila i 12 golova prednosti.

U samom finišu susreta srpski rukometaši su malo "skinuli nogu sa gasa", što je selekcija Ukrajine iskoristila, pa se meč okončan sa, po njih pristojnih 31:23.

SRBIJA : UKRAJINA

31:23 (17:11)

Drugo poluvreme:

Utakmica je završena

60. minut: Goriga u poslednjoj sekundi trese mrežu naše ekipe i postavlja konačan rezultat - 31:23

59. minut: Još jedan pogodak za Ukrajinu. Strelac Burzak - 31:22

57. minut: Aleksandar Kasai postiže dva pogotka za selekciju Ukrajine - 31:21

55. minut: Drugi gol Petra Đorđića, a zatim je i Orbović bio precizan - 31:19

53. minut: Ukrajina i sa igračem više ne može do pogotka. Ovoga puta Cupara "skida zicer"

50. minut: Sedmi gol Radivojevića. Ovoga puta sa pozicije desnog krila, ali uzvraćaju i Ukrajinci - 29:18

49. minut: Ukrajinci nakon punih šest minuta uspevaju da zatresu mrežu naše reprezentacije, ali sledi brz odgovor. Radivojević je precizan sa sedam metara - 28:17

47. minut: Ukrajinci ne mogu do gola ni sa sedam metara, a na drugoj strani Radivojević ne greši - 27:16

46. minut: Pogodak sa kraja, na kraj terena za velikih deset golova razlike - 26:16

45. minut. Pogotkom Darka Đukića naši rukometaši vraćaju devet golova prednosti - 25:16

44. minut: Ubitačna kontra srpske rukometne reprezentacij. Pešmalbek - 24:16

42. minut. Ukrajinci postižu dva uzastopna pogotka i prednost naše selekcije se smanjila na sedam golova razlike - 23:16

40. minut:Mirosavljević ne neumolji. Srbija stiže do devet golova prednosti - 23:14

38. minut: Bomaštar dovodo do ludila ukrajinske rukometaše. Njegova osma odbrana, a na drugoj strani Darko Đukić ne greši - 22:14

37. minut: Đukić je ponovo precizan sa sedam metara. Srbija ima dva igrača više - 21:14

35. minut: Uigrana kombinacija Sretenovića i Marsenića koji sa "crte" postiže novi pogodak - 20:13

34. minut: Skok šut Sretenovića sa devet metara - 19:12

32. minut: Ukrajinci su nastavak meča započeli neuspešnim napadom, ali zato na drugoj strani Lazar Kukić nastavlja sa sjajnom predstavom - 18:11

Počinje drugo poluvreme...

Prvo poluvreme:

Zavrešeno je prvo poluvreme. Srbija ima šest golova prednosti. Najefikasniji u našoj ekipi je Lazar Kukić sa šest potignutih pogodaka. Sa druge strane Viktor Goriga je tri puta tresao našu mrežu.

29. minut: Lazar Kukić igra odličan meč. Šest pogodaka iz isto toliko pokušaja - 17:11

28. minut: Sedma odbrana našeg golmana, a na drugoj strani Sretenović ponovo trese mrežu - 16:10

27. minut: Individualna akcija Lazara Kukića - 15:10

26. minut: Dva uzastopna pogotka Pešmalbeka - 14:9

24. minut: Bomaštar je neprelazan. Nova odbrana - 12:8

21. minut: Asistencija Kukića i Radivojević sa desnog krila lobuje golmana Ukrajinaca za +4 - 11:7

19. minut: Orbović je fauliran. Sedmerac koji realizuje Radivojević - 10:6

17. minut: Kukić sa deset metara trese ponovo mrežu Ukrajinaca - 9:6

15. minut: Bomaštar beleži i četvrtu uspešnu intervenciju, a u kontra napadu Borzaš trese mrežu - 8:5

14. minut: Sjajna kombinacija Obrovića i Šotića i Srbija stiže do tri gola prednosti - 7:4

12. minut: Srbija nije iskoristila igrača više

10. minut: Prvi put Orlovi imaju igrača manje, ali Kukić trese mrežu protivnika - 6:4

8. minut: Marsenić postiže četvrti pogodak za našu reprezentaciju, ali Ukrajinci na drugoj strani brzo odgovaraju golom - 4:3

6. minut: Milan Bomaštar brani sedmerac Ukrajincima, a sa druge strane Srbija stiže do novog pogotka - 3:2

4. minut: Šotić sa levog krila donosi prvu prednost našim rukometašima - 2:1

3. minut: Nokon početkog vođstva Ukrajinaca, Darko Đukić sa sedmerca dolazi do izjednačenja - 1:1