TRIJUMFALAN KRAJ SRPKINJA: Rukometašice RAZBILE Sloveniju za častan oproštaj od SP!

13.12.2021

18:29

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je trijumfalno završila učešće na Svetskom prvenstvu, pošto je u poslednjem meču grupe 1 savladala sekeciju Slovenije rezultatom 31:25.

Ženka rukometna reprezentacija Srbije

Nažalost, pre ovog meča, Srpkinje su izgubile šansu za plasman u četvrtfinale, pa su mogle da odigraju rasterećeno protiv Slovenki.

Dalje iz ove grupe u četvrtfinale su prošle Francuska i Rusija, koje u međusobnom duelu odlučuju o prvom mestu.

Dobro je Slovenija počela meč sa 2:1, ali je Srbija vezala pet golova i ušla u veliku seriju. Naše devojke su sjajno kombinovale u napadu i na poluvreme otišle sa zavidnom prednošću 19:14.

Za Slovenke nerešiva enigma trio Stoiljković-Janjušević-Kovačević.

Rukometašice Srbije ispale sa SP

Nastavile su izabranice Uroša Bregara sjajno i u drugom poluvremenu, pa je prednost rasla i do ogromnih plus 8.

Srpskinje su održale visok nivo igre do samog kraja i zasluženo slavile.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Stoiljković sa osam golova. Pratile su je Kovačević sa šest, Janjušević sa pet, odnosno Kocić sa četiri pogodaka.

Kod Slovenije najbolje su bile Varagić, Kramar i Gros sa po četiri gola.