HAOS U SUPERLIGI: Umalo OPŠTA TUČA u Surdulici!

06.12.2021

15:34

Ovog ponedeljka na programu su poslednji mečevi 19. kola Superlige Srbije. Prvi meč odigran je u Surduluci a snage su odmerili domaćin Radnik i gostujući Radnički iz Kragujevca. Meč je završen bez golova - 0:0.

Posle dve uzastopne pobede nad Kragujevčanima, u Kupu i prvenstvu, Radnik ovog puta nije uspeo da trijumfuje iako je bio bolji na teškom terenu u većem delu meča i imao više prilika za trijumf, koji nije došao.

Domaćin je stezao je obruč, ali nije uspeo da probije bedem gostiju. U 64. minutu iznenada se ukazala šansa Urošu Milovanoviću, međutim, udarac napadača uspeo je da odbrani golman gostiju Ognjen Lukić.

Pretio je Radnik i iz prekida, kapiten Spasić se našao u odličnoj prilici u 73. minutu, ali je njegov šut izblokiran.

Samo dva minuta kasnije, u 75. minutu, najveću priliku za domaće imao je Milovanović, koji je odlično skočio ali se lopta nakon intervencije golamana odbila od Bjedova. Ipak na gol liniji je intervenisao Milanović i sprečio siguran pogodak domaćina.

U samoj završnici meča, desio i incident po kome će se, nažalost, i najviše pamtiti ovaj meč. Iskusni Nemanja Đorđević nije uspeo da zadrži loptu u terenu, proklizao je u aut, ali tom prilikom nije dozvolio Nedeljkoviću da uzme i odmah izvede aut, već je zadržavao i bacio iza leđa.

Tada je došlo i do koškanja između fudbalera na terenu a zatim su se umešale i pristalice sa klupe oba tim.

Usledio je opšti metež, ali srećom sve se brzo stišalo kada je glavni sudija Minaković podelio dva žuta kartona.

Ovom podelom bodova svakako je više zadovoljnija ekipa iz Surdulice koja je sa dasada osvojenih 20 bodova zadržala 12. mesto na tabeli Superlige Srbije i izegla "zonu ispadanja", dok je ekipa Radničkog u srži tog problema, na 15. poziciji, sa 16 osvojenih bodova.