SRBIJO, RADUJ SE: Srpska plivačica osvojila medalju na Evropskom prvenstvu!

02.11.2021

16:45

Danas je veliki dan srpski sport. Nakon Milorada Čavića, Nađe Higl i ostalih proslavljenih velikana srpskog plivaštva red je došao i na mlađe snage. Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je srebrnu medalju u disciplini 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Kazanju.

Medalja za Srbiju

Crevar je, naime, trku završila rezultatom 4:30,47 minuta, a isti rezultat ostvarila je i Italijanka Sara Frančeski, pa su obe osvojile srebro.

Zlatna medalja pripala je Zejnep Guneš iz Turske rezultatom 4:30,45 minuta.

Takođe je od srpskih plivačica nastupala i Nina Stanisavljević koja se takmičila na 50 metara slobodnim stilom i koja je zauzela 23. mesto (24.91), dok je 29. bila Tanja Popović (25.30) i obe nisu prošle u polufinale.