VELIKI USPEH: Odbojkašice Uba na korak do Lige šampiona!

13.10.2021

20:47

Odbojkašice Uba plasirale su se u 3. kolo kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. Ub je u drugom meču 2. kola odigranom u dvorani Magnet u Brčkom, pobedio Jedinstvo iz Brčkog sa 3:0, po setovima 25:16, 25:14 i 25:15, posle 64 minuta igre. Identičnih 3:0 za šampiona Srbije bilo je i u prvom meču, pre sedam dana.

ŽOK UB

Ub je od početka meča bio dominantnija ekipa na terenu. Jedinstvo je bolje otvorilo uvodni set i povelo je sa 4:1, ali su Ubljanke brzo preokrenule rezultat u svoju korist. Povele su sa 8:5, pa sa 17:7, da bi set rešile sa 25:16.

Nastavio je gostujući tim sa sjajnom igrom i u drugom periodu. Izabranice Marijane Boričić su od početka do kraja seta bile dobre u napadu, a još bolje u odbrani i osvojile su set sa ubedljivih 25:14. I tada je več sve bilo gotovo po pitanju plasmana dalje.

U trećem setu je bilo 25:15 i to je bilo dovoljno za maksimalnu pobedu Ubljanki.

Ub će u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 2022. igrati protiv pobednika dvomeča Olimpijakos Pirej (Grčka) – Minčanka Minsk (Belorusija). Olimpijakos je bio bolji u prvom meču sa 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 20:25, 15:13).

Pobednik 3. runde kvalifikacija igraće u E grupi Lige šampiona 2022. u kojoj su italijanski Imoko Koneljano, poljski Hemik Police i mađarska Niređhaza.