NACIJA TUGUJE: Srbija ostala bez MEDALJE posle neverovatnog meča!

30.09.2021

08:00

Ženska kadetska reprezentacija Srbije osvojila je četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Durangu.

Ilustracija

Mlade odbojkašice Srbije su u borbi za bronzanu medalju poražene od vršnjakinja iz SAD.

Amerikanke su slavile sa 3:1 (25:23, 25:18, 26:28 i 25:18). Meč je trajao 116 minuta.

Srbija je prvi set otvorila sa vođstvom od 8:0, ali su naše odbojkašice na neshvatljiv način olako ispustile ogromnu prednost, pa je Amerika posle neizvesne završnice slavila sa 25:23.

Naše devojke su sjajno ušle i u drugi set, vodile su maltene do sredine ovog dela igre, ali je ponovo usledio neverovatan pad, pa su Amerikanke osvojile set sa 25:18, iako su u jednom trenutku gubile sa 16:13.

U trećem setu viđena je velika borba. Posle izjednačenog početka, Srbija je povela sa 18:12, ali baš kao i u prva dva seta, ponovo je naša reprezentacija dozvolila rivalkama da se vrati. Ipak, u završnici seta Srbija je odigrala na visokom nivou i uspela je da ga osvoji sa 28:26.

Četvrti set je jedini bio bez ikakve drame. Amerikanke su dominirale i na kraju stigle do 25:18 i osvajanja bronzane medalje.