SRBIJA PREPUSTILA EVROPSKI TRON: Italija u finalu Evropskog prvenstva!

18.09.2021

21:31

Odbojkaška reprezentacija Srbije prepustila je Evropski tron nekoj boljoj ekipi pošto je u polufinalu savladana od selekcije Italije rezultatom 3:1 u setovima (27:29, 22:25, 25:23, 18:25)

Srbija neće braniti evropski tron

Počeli su izabranici Slobodana Kovača jako dobro prvi set, ostvari prednos koja se kretala od +3 do +5 poena. Međutim uspevali su azuri da se podignu kada je najpotrebnije i da ne dozvole Srbiji da se rezultatski odlepi.

Poen za poen se igralo sve do same završnice prvog seta. O tome najvoće govori i podatak da su Italijani spasili jednu set loptu dok su reprezentativci Srbije to uspeli u tri navrata.

Međutim, četvrta je bila presudna. Italija je došla do vođstva od 1:0 u setovima.

Slična situacija ponavlja se i u drugom setu. Vođstvo Srbije na početku, zatim preuzimaju Italijani inicijativu i u većini seta je Srbija bila ta koja je jurila rezultat i nije dozvoljavala Azurima da se odlepe rezultatski.

Ipak italijanski reprezentativac Mikeleto preuzima sve u svoje ruke u završnuci drugog seta te za njega izabranici Slobodana Kovača nisu imali nikakvo adekvatno rečenje. Prvu set loptu iskoristili su Azuri i poveli sa 2:0 u setovima (25:22).

Treći set bio je poslednja nada da se Srbi probude i najave preokret u ovom meču. Nastavili su Italijanu agresivno i u trećem setu u kojem se vodila "poen za poen" borba.

Nikako Srbija nije mogla da se odlepi na +3 ali ni Italijanima to nije polazilo za rukom. Kao i u prethodna dva, u treći set je vodio ka izuzetno napetoj završnici u koju je Srbija ušla sa minimalnom prednošću od 23:21.

Međutim, ponovo je proradio Mikeleto i poravnao na 23:23 ali probudila se Srbija kada je najpotrebnije i uspela da osvoji dva naredna poena za 1:2 u setovima.

Furiozno su krenuli Italijani u četvrtom setu, napravili su seriju od 4:0 na koju Srbija nije imala adekvatan odgovor tokom većeg dela seta.

Azuri su konstantno održavali prednost od nedostižnih +6 i igrali dosta opuštenije i rasterećenije što se moglo najviše videti po razigranosti Pinolija kao i Mikeleta koji su razarali srpski deo parketa.

Nemoćni su bili srpski reprezentativci da pruže veći otpor snažnim Italijanima koji su na kraju i slavili u četvrtom setu i tako zakazali finale u kojem ih čeka selekcija Slovenije koja je nešto ranije pobedila domaćina Poljsku sa 3:1 u setovima.

Što se tiče reprezentacije Srbije, priliku za osvajanje medalje imaće u borbi za treće mesto protiv Poljaka.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

SRBIJA - ITALIJA 1:3 (27:29, 22:25, 25:23, 18:25)

IV Set

18:25 Servis greška Srbije! ITALIJA JE U FINALU EVROPSKOG PRVENSTVA!

18:24 Kovačevič uspeva da poništi Italiji i drugu meč loptu!

17:24 SPAŠAVA SRBIJA PRVU MEČ LOPTU!

16:24 Azuri smečom dolaze do set-meč lopte!

14:20 Italijani na pet poena od finala Evropskog prvenstva!

12:19 Pineli zakucava loptu u polje Srbije! Odgovoara Krsmanović ali i dalje je to nedostižna prednost.

10:17 BLOK AUT! Ništa ne polazi za rukom izabranicima Slobodana Kovača!

8:13 Kovačević prekida mini seriju Azura!

6:12 Italijani bez greške! Ipak, Krsmanović uspeva da umanji prednost. Srbija na -6

4:9 Lavija ponovo odvodi Italijane na +5!

4:7 Uspela je Srbija nekako da se približi na 3:5 ali Azuri su izgleda rešili da u ovom setu okančaju meč!

0:4 Furiozno kreću Italijani u četvrtom setu!

III Set

25:23 PETRIĆ!!! SET ZA SRBIJU!!!

24:23 SET LOPTA ZA SRBIJU!!!

23:23 Mikeleto ponovo dovodi Italiju do izjednačenja!

23:21 SJAJAN NAPAD SRBIJE!!! Sada se mora uzeti set!

22:21 Nema odbrane od Galasija! Ali ipak Srbija bliža osvajanju seta!

21:19 AUT! Konačno greše Italijani!

19:18 Ulazimo u završnicu trećeg seta!!! Srbija vodi!

13:15 Izjednačenje Italjana, njihova mini serija ali prolazi Kovačević! Jovović zatim povećava prednost AS servisom!

12:10 Mini preokret Srbije sada! I odmah tajm-aut traže Italijani!

9:10 Još jednu prednost od +2 ispustila je Srbija! Tri poena vezuju Azuri!

6:6 Ne uspeva Srbija nikako da se rezultatski odlepi! Imali smo 6:4 ali Lavija i Galasi su odgovorili.

2:2 Izjandačenje!!!

1:2 Minimalna prednost Italijana u trećem setu!

II Set

22:25 Dva nula za Italiju u setovima!

22:24 Set lopta za Italijane!

21:23 Ne koristi Srbija kontru i napad! Italijani na korak od osvajanja drugog seta!

21:21 Uroš Kovačević je mirne ruke! Izjednačenje koje najvaljuje triler i u drugom setu!

20:21 AUT!!! Ne prolazi kontra Italijana! Međutim spreman je Miketelo.

19:19 Kratko vođstvo Srbije oduzima Pineli!

17:17 LISINAC!!! Sjajnim smečom Srećko donosi Srbiji izjednačenje!

14:16 Ne prolazi napad Srbije! Spreman trojni blok Azura!

13:14 Mikeleto probija srpski blok i Azuri ponovo vode.

12:12 Petrić vezuje dva poena i poravnava rezultat u drugom setu!

10:12 Poklanjaju Italijani poen novom servis greškom!

9:11 Ne može Ivović protiv trojnog bloka Italijana! Azuri vode.

9:9 Mikeleto dovodi Italiju do izjednačenja!

8:5 Rapucao se i Uroš Kovačević kao i Srećko Lisinac!

5:4 Sevis Srbije završava u autu!

4:3 Furiozan start Srbije na početku drugog seta prekida Lavija!

I Set

27:29 AUT! Italija osvaja prvi set!

27:28 Pinali ponovo donosi set loptu Italiji - četvrtu!

27:27 ODLIČAN NAPAD SRBIJE!!!

26:27 Finali donosi treču set loptu za Italiju!

26:26 Galasi poklanja poen Srbiji, servis greškom!

26:25 Nova set lopta za Italiju - Mikeleto je poentirao!

25:25 LUBURIĆ!!! IZJEDNAČENJE!

24:25 Sada italija ima set loptu!

24:24 BLOK AUT! Spašavaju Italijanu prvu set loptu!

24:23 SRBIJA IMA SET LOPTU! Poklon u vidu servis greške italijana!

23:22 Ispucavaju smeč Italijani u AUT! Ali uspevaju da probiju blok Srbije!

21:19 Podrašanin sjajan u bloku! Srbija na 4 poena od prvog seta!

20:19 TRI VEZANA POENA ZA SRBIJU!!! Vođstvo kada je najpotrebnije!

19:19 ATANASIJEVIĆ!!! Odličan smeč posle dve sjajne odbrane Srbije!

17:19 Mikeleto i Pinali vezuju dva poena za Azure koji su bliži osvajanju prvog seta!

17:17 Lisinac ponovo vraća Srbiju u vođstvo ali i greši iz servisa! Ovo preti da će biti napeta završnica prvog seta.

15:15 Sada tri vezana poena Azura!

14:12 Dva laka i vezana poena za Srbiju!

12:12 Novo izjednačenje Italiji donosi Danijele Lavija! Poen za poen se igra u prvom setu.

10:11 Acani i Pinali odmah odgovaraju na drugoj strani!

10:9 Luburić vraća Srbiju u vođstvo, prevario je visoki trojni blok Italijana!

8:8 Uspevaju Azuri da vežu tri poena perfektnim servisom i dobro postavljenim blokom! Prvo izjednačenje na meču!

8:5 Uspeva Srbije da stigne do osmog poena nakon sjajnog servisa, međutim Lavija je na drugoj strani RASPALIO po bloku našeg tima.

7:4 Ivović odličan, naterao je Azure na blok-aut!

4:2 Odličan Uroš Kovačević na samom startu!

3:1 Odličan Podrašanin još jednom u napadu Srbije!

2:0 VODI SRBIJA!!! Sjajno je Marko Podrašanin izblokirao napad Italijana!

21:10 - Obe ekipe se zagrevaju pred meč polufinala! Srbija nastupa u crvenim dresovima dok će Italijani igrati u tradicionalnoj plavoj opremi! Italija ima prvi servis.

Srbija meč počunje u postavi: Uroš Kovačević, Marko Ivović, Nikola Jovović, Dražen Luburić, Marko Podraščanin, Srećno Lisinac i libero Neven Majstorović.