SILOVIT POČETAK NAŠIH LAVICA: Odbojkašice Srbije PREGAZILE Bosnu i Hercegovinu!

19.08.2021

16:17

Odbojkašice Srbije su na fantastičan način započele pohod ka odbrani titule na Evropskom prvenstvu.

Odbojkašice Srbije

Srbija je deklasirala Bosnu i Hercegovinu sa 3:0 (25:11, 2518, 25:14) u Beogradu u meču prvog kola grupe A.

Izabranice Zorana Terzića od samog početka, pa sve do kraja duela dominirale su protiv nedoraslih rivalki.

U prvom setu prvu seriju naše odbojkašice napravile su preko Tijane Bošković, koja je na ovom meču igrala protiv svoje sestre koja nastupa za BIH.

Vezala je Tijana šest poena, od čega su čak četiri bila as servisi. Prednost Srbije konstantno je rasla, pa smo prvi set osvojili sa 25:11.

Bosanke su zaigrale bolje na startu drugog seta, pa su stekle i početno vođstvo od tri poena razlike.

Ipak, Srbija ubrzo pravi preokret i lako stiže do prednosti od pet poena. Mirno smo priveli ovaj set kraju i na kraju ga rešili u svoju korist sa 25:18.

Bosna i Hercegovina otvara treći set sa dva poena, ali je to bilo sve od njih. Srbija posle toga ušla u seriju, prednost je rasla iz minuta u minut, pa su naše dame sa 25:14 u trećem setu stigle do lake i ubedljive pobede na startu turnira.

Srbija u narednom kolu igra protiv Francuske.