ZAMALO ŠOK U TOKIJU: Poznat prvi finalista OI, DRIM TIM od očaja do sjaja!

05.08.2021

06:00

Košarkaši SAD savladali su Australiju rezultatom 97:78 i tako se plairali u finale Olimpijskih igara u Tokiju, posle velikog preoketa,

Rano su Australijanci stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena.

Sredinom druge četvrtine ona je iznosila i 15 poena razlike i činilo se da bi Australijanci predvođenim Eksumom mogli do iznenađenja.

Međutim, krajem druge deonice Australija je ušla u negativnu seriju iz koje nije izašla do sredine treće četvrtine.

Tokom sedam minuta bez koša za Australijance, košarkaši selekcije SAD su ubacili njih 20 i time u potpunosti preokrenuli utakmicu u svoju korist.

Potom su NBA zvezde preuzeli stvari u svoje ruke, pa nije došlo do iznenađenje u polufinalu!

Durent je bio najefikasniji sa 23 poena, a odlično ga je ispratio Buker sa 20 poena. Dvocifren je bio i Džru Holidej sa 13.

Za Australiju, koja će šansu za prvo olimpijsko odličje tražiti u meču za treće mesto, najbolji su bili Mils sa 15 i Eksum sa 12 poena.