GORI KATALONIJA: Barselona je ŠAMPION Evrope!

Rukometaši Barselone novi su šampioni Evrope.

Tanjug/AP
Navijači Barselone imaju razloga za slavlje

Barselona je u finalu Lige šampiona savladala danski Olborg sa 36:23 (16:11).

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Aleiš Gomes-Abeljo sa devet golova, Timoti N'Gesan je dodao šest, a Luka CIndrić je upisao pet golova. U danskoj ekipi bolji od ostalih bio je Lukas Sandel sa osam golova, četiri gola je postigao Nikolaj Kristensen, dok je Sebastijan Barthold zabeležio tri gola.

Barselona je tako osvojila svoju 10. titulu u Ligi šampiona, a prvu od sezone 2014/15. U ovoj sezoni katalonski tim zabeležio je svih 20 pobeda u takmičenju.

Pari Sen Žermen je ranije danas osvojio treće mesto pobedom nad Nantom od 31:28.

JAČI I OD KORONE: Vasić i Mačković u POLUFINALU Olimpijskih igara!
0
PRIČA KOJA SLAMA SRCE: Ima 12 godina, stiže iz ratom razorene zemlje, ali to je nije sprečilo da UČESTVUJE na OI u Tokiju!