DEVOJKE, ALAL VERA: Srbija RAZBILA Slovačku u gostima! Na korak smo od Svetskog prvenstva

17.04.2021

17:33

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Slovačku u gostima rezultatom 26:19 (11:10) u prvoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo.

Rukometašice Srbije

Izabranice Uroša Bregara su potpuno zasluženo slavile, a otpor domaćina su slomile u drugom poluvremenu.

Srbija je u prvom poluvremenu vodila rezultatom 2:1, a zatim je konstantno u prednosti bila Slovačka, koja je u nekoliko navrata imala i dva gola viška. Međutim, u završnici su naše rukometašice preokrenule i na odmor su otišle sa vođstvom od 11:10.

Prvi deo drugog poluvremena je protekao u minimalnom vođstvu reprezentacije Srbije, koja se potom serijom 4:0 odlepila na pet golova razlike (19:14). Posle toga su Srpkinje samo dodatno uvećale prednost i napravile ogroman korak ka plasmanu na planetarni šampionat.

Revanš meč baraža se igra u sredu, 21. aprila, u Berogradu.