UGAŠENA NADA ZA PLASMAN NA OI: Mađarice "razmontirale" Srpkinje i overile kartu za Tokio!

20.03.2021

17:55 >> 17:56

Promašaji, tehničke greške i generalna neorganizovanost u redovima naših "Gracija" rezultirali su porazom protiv Mađarske, tako da Srbija ni posle 33 godine neće učestvovati na OI.

RepublikaFoto: WEHF
Rukometašice Srbije i Mađarske vode veliku borbu za plasman na OI!

Rukometašice Srbije poražene su od selekcije Mađarske rezultatom 31:23, što znači da naše „Gracije“ neće putovati na Olimpijske igre u Tokiju.

Nimalo lak posao imale su Srpkinje u kvalifikacionoj grupi, ali su Rusija i Mađarska na kraju ipak bili preveliki zalogaji za Obradovićeve izabranice.

Kao i protiv „zbornaje komande“, naše reprezentativke nisu koristile svaku priliku koja im se predstavila, što su Mađarice brutalno kažnjavale, odvojivši se na pet razlike veoma rano u prvom poluvremenu.

Nastavile su naše rivalke u istom ritmu, kada god bi naše devojke vezale dobrih nekoliko minuta, usledio bio period dominacije Mađarske, pa do kraja selekcija Srbije nije čak ni uspela da učini završnicu neizvesnom.

Preostaje još utakmica sa Kazahstanom, ali ona neće imati bilo kakav takmičarski značaj.

Neće „Gracije“ ni posle 33 godine na OI, dok nezavisna Srbija i dalje čeka da naše rukometašice upišu nastup na ovom prestižnom takmičenju.

Kvalifikacije za plasman na OI, Srbija - Mađarska 22:29

53. minut - 22:29 - Ponovo pogađa Jovana Kovačević.

49. minut - 20:28 - Novi gol Šacov iz kontre, Mađarice igraju sjajnu odbranu za koju naše igračice nemaju rešenje.

47. minut - 19:26 - Raste prednost Mađarica, Lapo daje prvi gol za naše.

43. minut - 17:24 - Mađarice čuvaju prednost!

41. minut - 16:23 - Srbija je sve dalje od OI

35. minut - 15:20 - Prvi gol Pop Lazić na meču, Mađarice se ne daju.

Pogodila je i Pop-Lazić!

33. minut - Furiozan start drugog poluvremena! Pali su golovi sa obe strane, ali odbrana Srbije izgleda znatno tvrđe.

30. minut - 12:16 - Naš pivot Dragana Cvijić konačno uspeva da se oslobodi, pa pogađa pred kraj prve deonice.

29. minut - 11:16 - Ponovo primamo gol sa krila.

26. minut - 10:15 - Treći gol Dmitrović koja ovim pogotkom prekida seriju Mađarica.

25. minut - 9:14 - Treći gol Marton, šesti na turniru. Tajm-aut Obradović.

21. minut - 8:13 - Drugi gol Marton sa krila.

20. minut - 8:12 - Kovačić je nezaustavljiva, ponovo velika prednost Mađarica posle neverovatnih promašaja Katarine Krpež.

17. minut - 7:11 - Sjajan gol Kiš sa 9 metara, slab blok Srbije.

14. minut - 6:10 - Kurber sa sedmerca upisuje sedmi gol na turniru. Igramo sa igračem manje zbog isključenja Trifunović.

13. minut - 6:7 - Srbija preko Trifunović dolazi do novog gola.

10. minut - 4:5 - Drugi gol Liščević na meču.

7. minut - 3:5 - Gol iz kontre Krpež, nakon gola Liščević.

6. minut - 2:5 - Loš start meča za naše rukometašice.

1. minut - Utakmica je počela.

Selekcija Srbije hrabro se borila protiv Rusije, ali nije uspela da iznenadi jednu od najvećih svetskih sila, pa će sada protiv Mađarica naše "Gracije" juriti poslednji voz za Tokijo. Tok meča možete pratiti uživo uz naš blog.