HAVARIJA U BEOGRADU: Zvezda POSLE VELIKE DRAME savladala Partizan u poslednjim sekundama!

subota, 16. 1. 2021.| 23:20

0

Crveno-beli dobili treći derbi za redom.

Starsport
Vaterpolisti Zvezde treći put za redom bili su bolji u "večitom" derbiju

Na turniru vaterpolo regionalne lige u Beogradu sastali su se Crvena zvezda i Partizan, a na kraju su crveno-beli uspeli da pobede.

Ovo je treći put zaredom da Zvezda dobija najvećeg rivala, pošto ih je prvo pobedila u srpskom prvenstvu, a onda i u polufinalu kupa.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 7:9 (0:3, 4:2, 2:2, 1:2)

Na ovom meču je za Partizan igrao i Stefan Mitrović koji se kao veliko pojačanje vratio u tim krajem decembra, ali ni on nije pomogao crno-belima da izbegnu poraz.

starsport
Ni Stefan Mitrović nije mogao da spreči poraz crno-belih

Zvezda je mnogo bolje startovala meč i uspela je da napravi prednost od tri gola u prvoj četvrtini. Ipak, crno-beli su do poluvremena uspeli da se vrate u meč, konačno je proradio napad i smanjili su prednost rivala na samo jedan gol razlike.

Meč se nastavio vrlo izjednačeno, a crno-beli su uspevali da budu na gol minusa od protivnika. Na kraju je ipak Tankosić dao gol za 9:7 i na minut do kraja meč je bio rešen.

Najefikasniji na meču bio je Andrej Barać u Partizanu sa četiri gola, a za crno-bele su još pogađali i Stefan Gak dva puta, te Rafael Vergara Real jednom. Kod Crvene zvezde junak Veljko Tankosić je imao dva gola kao i Gavril Subotić. Po jedan su dodali Milojević, Vićković, Basara, Vukićević i Radović.

Crvena zvezda je u prva tri kola uspela da pobedi Šabac (12:10) i Primorje (12:11), ali je izgubila od Jadrana na peterce (16:18). Taj poraz znači da će crveno-belima za plasman na fajnal for najverovatnije biti potrebna pobeda protiv Mladosti u poslednjem kolu.

Sa druge strane Partizan je pobedio Primorje u prvom meču (9:8), a onda je redom gubio od Jadrana, Mladosti i sada Crvene zvezde. U poslednjem kolu će se sastati sa ekipom Šapca.

Srbija već ima jednog sigurnog učesnika fanjal fora pošto je Radnički u grupi B pobedio na sva tri meča i sa Jugom će se boriti za prvo mesto u grupi.

IRITANTAN, NEVIDLJIV, PASIVAN: Španci OPLELI po Joviću ŽEŠĆE nego ikada