(VIDEO) SPEKTAKL U MIZANU: Morbideli slavio prvi put u karijeri, Rosi ispustio podijum u poslednjem kurgu

13.09.2020

13:13

Andrea Doviciozo je novi lider u šampionatu, pošto je Fabio Kvartararo izleteo sa staze.

Detalj sa trke u Mizanu

Prvu pobedu u Moto GP karijeri ostavrio je Franko Morbideli ubedljivom vožnjom na Velikoj nagradi San Marina.

Italijan je na stazi u Mizanu vodio maltene od početka do kraja i nijednog trenutka se njegov trijumf nije dovodio u pitanje.

Drugo mesto osvojio je Frančesko Banjaja kome je to prvi plasman na pobedničko postolje u karijeri.

Najniži stepenik na podijumu zauzeo je Đoan Mir koji je u poslednjem krugu prestigao Valentina Rosija i tako sprečio kompletno italijanski podijum na stazi "Marko Simončeli".

Peti kroz cilj prošao je Aleks Rins, a sekundu kasnije i Maverik Vinjales. Prvih deset pozicija kompletirali su Andrea Doviciozo, Takaaki Nakagami, Džek Miler i Pol Espargaro.

Takođe, među osvajačima bodova su se našli još Migel Oliveira, Bred Binder, Aleš Espargaro, Iker Lekuona i Žoan Zarko.

Posle šeste trke u sezoni, vodeći u generalnom plasmanu je Andrea Doviciozo sa 76 bodova, ispred Fabija Kvartarara (70), Džeka Milera (63) i Đoana Mira (60).