Ovaj poraz će dugo boleti Hrvate: Crnogorci do bronze posle velikog preokreta!

26.01.2020

17:48

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobedila je Hrvatsku 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1) u meču za treće mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

RepublikaFoto: Todor Petković

"Barakude" su imale četiri gola prednost i u trećoj četvrtini, ali je onda usledio nestvaran pad u igri i "ajkule" dolaze do velikog preokreta.

Pobedonosni gol postigao je Ivović, koji je tačno na minut do kraja utakmice postavio konačan rezultat – 10:9.

Ovo je peta bronza za Crnu Goru na velikim takmičenjima, dok je Hrvatska ostala bez novog odličja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ivović sa pet golova, Drašković je dodao dva, dok su po jedan imali Brguljan, Spaić i Pješivac.

Kod "barakuda" bolji od ostalih bili su Vrlić i Fatović sa po dva gola.

U velikom finalu od 19h igraju Mađarska i Španija.