Srbija ispala u četvrtfinalu, Lopez Pinedo u 40. godini začarao gol i potopio Srbiju!

sreda, 22. 1. 2020.| 18:42 >> 18:40

1

Posle regularnog dela u meču Srbije i Španije bilo je 6:6, a u polufinale je Španija otišla posle dve odbrane Lopez Pineda u izvođenju peteraca. Srbija će igrati za plasman od petog do osmog mesta i neće odbraniti titulu.

Starsport
Idemo na pobedu!

Srbija je počela ovaj meč sa nekoliko neiskorišćenih akcija sa igračem više, ali je onda Mandić sa dva gola doneo prednost. Španija nije koristila propuste u našoj odbrani, ali je Granados-Ortega pred kraj prve četvrtine uspeo da smanji rezultat na 2:1.

U drugom poluvremenu Sava Ranđelović je dao gol za 3:1, a onda je usledio potop. Mladi Sanauha je dao dva pogotka, napravili smo jedan sedmerac i na poluvreme su Španci otišli sa prednošću od 5:3.

U trećoj četvrtini je bilo mnogo uzbuđenja. Jakšić je Srbiju vratio na -1, ali je još jednim golom iz daljine Španije uspela da vrati prednost od dva gola razlike. Ipak kapiten Miloš Ćuk je bio sjajan i golom u poslednjoj sekundi jednog od naših napada doneo nam je -1 pred poslednju četvrtinu.

U četvrtom delu igre Srbija je jurila rezultat i gol Mandića je doveo ekipe do egala – 6:6. Na kraju je pobednika odlučilo izvođenje peteraca.

Posle peteraca Srbija je bila lošija i Španija je otišla u polufinale. Prlainović i Mandić nisu bili precizni i Španija je bila bolja.

PETERCI:

1:0 Filipović pogađa!

1:1 Perone vrlo rutinski pogađa ovo.

1:1 Lopta se od prečke odbila u Pinedove ruke. Prlainović promašuje.

1:1 Munariz pravo u Branislava Mitrovića!

1:1 Pinedo hvata i ovo, Mandić ne pogađa.

1:2 Posle odbitka pogađa Delgado.

2:2 Aleksić konačno pogađa za Srbiju. Sada je pritisak na Španiji.

2:3 Larumbe daje gol i sada je Srbija na ivici.

3:3 Ostavlja kapiten Miloš Ćuk Srbiju u igri.

4:3 Granados pogađa za pobedu.

IV ČETVRTINA:

8. minut: Isključenje za Dedovića i tajmaut za Španiju pre ovog igrača više. Izblokiran je Granados i uzimamo loptu!

Razlika između 2 sata je 10 sekundi. Faul u napadu Pjetlovića! Idemo na peterce!

7. minut: Mandić je presekao ovu loptu, a onda Granados uzima loptu našim vaterpolistima. A sada Pjetlović uzima loptu. Tajmaut za Savića!

Brani Lopez-Pinedo udarac Andrije Prlainovića.

6. minut: Isteklo je vreme za ovaj napad Španije. Pas ka Pjetloviću je osujećen.

5. minut: Dug napad za Španiju i na kraju šut preko gola. Bustos je isključen, a Mitrović pogađa prečku!

4. minut: Povučen je Pjetlović, a onda Pinedo brani šut Mitrovića. Isključen je Jakšić u poslednjim momentima napada. I za njega treće isključenje.

3. minut: Gol! Dušan Mandić nas dovodi u egal 6:6! Izblokiran je ovaj šut Španije, ali naša odbrana i drugi napad neutrališe.

2. minut: Uzima Prlainović ovu loptu na centru, a onda isključenje za Španiju.

1. minut: Španija je bolja u plivanju, a Aleksić dobija isključenje. Ispala je lopta Fernandezu i spasila našu odbranu u ovom napadu. Loš napad Srbije, na kraju šut iz velike daljine bez uspeha.

III ČETVRTINA:

8. minut: Osvojena lopta bez faula za Dedovića, a jakšić je nogom udario Peronea i dobio isključenje.

7. minut: Stefan Mitrović je isključen zbog faula nad Munarizom, Mitrović brani, a Tahulj promašuje iz odbitka.

Munariz je isključen, a onda Dejan Savić traži tajmaut. A onda u poslednjoj sekundi Ćuk daje gol za 6:5!

6. minut: Spoljni deo mreže pogađa Granados. Još jednom igrač više za Srbiju, a onda Aleksiću brani Pinedo. Sjajan je golman Španije danas.

5. minut: Felipe Perone sa ogromne udaljenosti i sada opet +2 za Španiju. Rezultat je 6:4. Pinedo opet brani šut sa centra i rezultat je nepromenjen.

4. minut: Isključenje za Ranđelovića i on se neće vraćati na teren. Sada Španija uzima tajmaut.

Ali Srbija se odbranila i ide u napad! Snažan udarac Srbije, ali Pinedo to lako brani.

3. minut: Napokon iskorišćen igrač više, sada je 5:4. Nikola Jakšić postiže svoj prvi gol večeras. Nervozni su Španci i prave faul u napadu. Miloš Ćuk je šutnuo, ali je stativa opet bila na putu toj lopti.

2. minut: Topljena lopta na našem centru, a onda faul u napadu Španije i uz to isključenje!

1. minut: Sada Ćuk uzima loptu, ali Filipović šutira sa velike udaljenosti. ali i Španija ostaje bez gola u prvom napadu.

II ČETVRTINA:

8. minut: Sada dva igrača manje za Srbiju i Španija ide na +2 pogotkom Sanauhe. Neverovatnih 5:3. Loš pokušaj Mandića i to je to za ovo poluvreme.

7. minut: Još jedan pogodak iz daljine i sada je posle serije 3:0 Španija u vođstvu 4:3. Sanauha je pogodio.

Isključenje za Peronea, a onda i za Sanauhu. Nije naš tim ovo uspeo da iskoristi, a Filipović je zaradio isključenje!

6. minut: Sjajni Bane Mitrović! Neverovatan šut Munariza je zaustavljen. Peterac za Španiju i Perone postiže gol za izjednačenje - 3:3. Snažan šut Mandića i lopta izlazi u aut.

5. minut: Fernandez pogađa sa ogromne distance i vraća Španiju na -1. Rezultat je 3:2.Sjajan šut Prlainovića, ali lopta je stala na gol liniji!

4. minut: Isključenje za Aleksića, ali opet blok na krilu. Sada je Filipović sjajan u odbrani. Larumbe isključen i Sava Ranđelović daje gol iz blizine! Sada je 3:1!

3. minut: Munariz pravi kontrafaul u napadu, a onda Dedović pokušava bezuspešno iz velike udaljenosti.

2. minut: Sada je Dedović isključen, ali je Granados izblokiran i to dva puta. Mandić je dva puta bio bolji od njega. Pinedo branio šut Mandiću.

1. minut: Isključenje za Srbiju, ali Filip Filipović izbija loptu iz ruke Granadosu. Igrač više za nas, ali Aleksić prima loptu u prostoru od 2 metra.

I ČETVRTINA:

8. minut: Loš šut spolja Milana Aleksića, a onda Španija gubi loptu. U poslednjem napadu Srbije izgubljena lopta.

7. minut: Sada Mandić pogađa drugi put za 2:0! Njegov 11. gol na ovom EP. Jakšić zarađuje isključenje i Granados-Ortega postiže prvi pogodak Španije za ovom meču. Sada je 2:1.

6. minut: Španija gubi loptu, Vico je 1 na 1 sa Pinedom i promašuje zicer! Dobro plivajje Španije, ali još uvek bez gola za naše protivnike. Lopta na Vica na centru, a onda isključenje za Špance.

5. minut: Prvo isključenje za Srbiju, van terena ide Ranđelović. a potom je i Pjetlović isključen. No Delgado nije pogodio mrežu! Naš tim potom ima pasivan napad, bez šuta.

4. minut: Imala je Srbija sreće. Larumbe je savladao Mitrovića, ali je stativa spasila naš tim. Mandić pogađa i prvi gol za naš tim! 1:0!

3. minut: Topljena lopta i Srbija ide u napad. Još jedno isključenje za Španiju, ali bez gola za Srbiju.

2. minut: Sada kontrafaul španskog centra, a sada faul na Dedoviću i prvi igrač više. No ne koristimo posle šuta Miloša Ćuka ovu šansu.

1. minut: Španci prvi dolaze do lopte, ali oni šutiraju sa velike daljine, ali i mi gubimo loptu.

(VIDEO) SJAJAN DERBI U RIMU: Četiri gola, dva penala i crveni karton na meču Rome i Juventusa
0
NAJNOVIJE INFORMACIJE: Procurilo šta će se desiti sa Zvezdinom utakmicom u Jermeniji