EP: Crnogorci opravdali ulogu favorita, Holandija bolja od Rumunije!

14.01.2020

14:26

Evropsko prvenstvo u Budimpešti počelo je pobedama vaterpolista Holandije, Crne Gore i Španije.

Kontinentalni šampionat otvoren je iznenađenjem u B grupi, u kojoj je Srbija, tako što je Holandija bila bolja od Rumunije 9:8 uprkos zaostatku od dva gola pred poslednju četvrtinu.

Utakmicu je odlučio Gus van Ljperen golom dva i po minuta pre kraja sa igračem više, što mu je bio drugi pogodak, dok je tri dao Jorn Vinkelhorst.

U A grupi Crnogorci su opravdali ulogu velikog favorita protiv Slovačke 15:4. Najzaslužniji za trijumf "ajkula" bio je iskusni Aleksandar Ivović sa četiri gola.

Očekivano ubedljivu pobedu upisao je i viceprvak Evrope Španija u susretu sa slabašnom Maltom 23:7 u meču C grupe.

Najefikasniji bio je Alberto Munariz sa pet golova, a pratili su ga Rože Tahulj sa četiri i Felipe Perone i Alvaro Ortega sa po tri.