Veličanstveni preokret u Vroclavu: Odbojkašice "utišale" domaću publiku za plasman na Olimpijske igre!

04.08.2019

21:05

Bravo, bravo, bravo! Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Olimpijske igre (Tokio 2020) posle pobede nad Poljskom rezultatom 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23)

RepublikaFoto: ossrb.org
Odbojkašice Srbije

Srkinje su na taj način osvojile prvi kvalifikacioni turnir koji se igrao baš u Poljskoj, jer su prethodno bez izgubljenog seta bile bolje od Portorika i Tajlanda. I to posle neverovatnog preokreta - posle 1:0 u setovima za Poljakinje i 20:15 u četvrtom setu!

Poljakinje su dobile prvi set zahvaljujući mini seriji sredinom istog. Otišle su na drugi tehnički tajm-aut sa vođstvom od 16:13 koje je bilo dovoljno da se povede sa 1:0.

U međuvremenu je bilo i 22:18, zatim i as Bjanke Buše za 22:20, ali je domaća ekipa iskoristila drugu set loptu za konačnih 25:21.

Srbija je i na početku drugog seta bila u zaosttaku, ali je viđena serija od 4:0 za preokret i 8:7. Naše devojke su imale +2 na drugom tehničkom tajm-autu (16:14), da bi posle greške Stišjak povele i sa 18:15.

Vratile su se Poljakinje na 18:18, zatim je bilo i 21:21, da bi Srbija uz dva poena Buše povela sa 24:22. Tijani Boškpović je jedna set lopta bila dovoljna za poravnanje - 25:23.

U trećem setu smo videli izjednačenu borbu sve do 11:11. a onda je Srbija otišla na 16:12. Stefana Veljković i Maja Ognjenović su se pobrinule da na semaforu stoji 20:14, a set je na kraju ubedljivo dobijen - 25:16!

Zaigrala je Poljska u nastavku mnogo bolje i u 4. setu su povele sa 12:9 posle napada Stišjak. Imale su Poljakinje i +6, ali je Boškovićeva sa dva poena smanjila na 14:18.

Činilo se da će meč otići u peti set posle 20:15 za Poljsku, ali je usledio neverovatan preokret i pobeda od 25:23.

Srpkinje na OI idu četvrti put zaredom, a vredi pomenuti da je Tijana Bošković bila najefikasnija protiv Poljske sa 25 poena.