DONČIĆ NE MOŽE SAM: Mils odigrao UTAKMICU ŽIVOTA, Australija RASPRŠILA snove Slovenaca o medalji!

07.08.2021

12:44

Australija nadigrala Sloveniju i osvojila bronzanu medalju na OI.

Luka Dončić na meču protiv Australije

Selekcija Australije savladala je Sloveniju u meču za bronzu na Olimpijskim igrama u Tokiju rezultatom 107:93.

Pobednički sastav predvodio je sjajni plejmejker Peti Mils koji je meč okončao sa čak 42 poena (devet asistencija), neverovatnih 26 na poluvremenu, dok je kod Slovenaca standardno najbolji bio Luka Dončić sa 22 koša, osam skokova i sedam asistencija.

Australijanci su stekli osetniju razliku već do velikog odmora na koji su otišli sa osam poena viška (53:45). Kenguri su nastavili sa dobrom igrom, pre svega u napadu, i u trećem kvartalu, pa su u odlučujuću deonicu otišli sa ogromnih plus 11 - 78:67.

Australija je konstantno držala vođstvo, Slovenci su pripretili na četiri minuta pre kraja, kada je Luka Dončić pogodio dve vezane trojke za 93:86, ali je stigao odgovor nezaustavljivog Milsa, na čijim krilima su Ostrvljani izborili bronzu.

Podsetimo, olimpijsko zlato u Tokiju odbranili su Amerikanci, koji su noćas bili bolji od Francuske rezultatom 87:82.