SRBIJA JE U FINALU: Delfini jači od Furije i SUDIJA - nacija u DELIRIJUMU!

06.08.2021

12:00

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Španiju sa 10:9 i plasirala se u finale Olimpijskih igara.

Srpski reprezentativac Dušan Mandić

Bila je to izuzetno dramatična utakmica, puna preokreta, a rešio ju je kapiten Delfina Filipi Filipović golom na 26 sekundi pre kraja.

Izabranici selektora Dejana Savića savladali su moćnog rivala uprkos brojnim sudijskim odlukama koje su išle na ruku Furiji, ali je na kraju presudio kvalitet i iskustvo branioca najsjajnijeg olimpijskog odličja.

Delfini će se za zlato boriti sa selekcijom Grčke koja je ranije danas savladala Mađarsku sa 9:6.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Srbija je, posle drame slavila sa 10:9 za prolaz u finale!

Filipović pogađa u samom finišu - 10:9!

Granados je zaradio isključenje, Mandić je to iskoristio i dao zlata vredan gol za Srbiju (9:9).

Nažalost, španski centar je pobegao našoj odbrani i pogodio veoma važan šut - Tahuljo donosi Špancima 9:8.

Preživeli su Delfini kontroverzne sudijske odluke, a onda je Mitrović "bombom" doneo egal - 8:8!

Ekspresno je uzvratio Dušan Mandić, ponovo zaostajemo samo jedan gol (7:8).

Nekoliko odličnih odbrana na golu Mitrovića, Delfini pokušavaju da stignu do izjednačenja. Ipak, posle gledanja snimka Špancima je "poklonjen" gol - 8:6!

Delfini su iskoristili dva igrača viška, Srbija je smanjila na 7:6!

Španija nije uspela da da gol sa igračem više, a potom je Filipović pogodio prečku. Još uvek je 7:5...

Španci ulaze u odlučujuću četvrtinu sa velikih 7:5!

Izuzetno važan gol Strahinje Rašovića u samom finišu čime je Srbija smanjila zaostatak na 7:5.

Furija je realizovala igrača više, naš rival je došao do ogromnih "plus 3" za ovako tvrdu utakmicu - 7:4

Sjajno brani španski golman Pinedo, izabranici selektora Savića su pokušali uplivavanjem, što nije prošlo.

Nikako Srbija ne uspeva da izjednači rezultat, ali odbrana naših je na visokom nivou. Ipak, Granados je pogodio za 6:4...

U trećoj deonici kao na startu, mreže miruju...

Srbija je propustila nekoliko prilika da izjednači na startu drugog poluvremena, Prlainović je zaradio isključenje, ali su se Delfini odbranili zahvaljujući Filipu Filipoviću. Još uvek bez golova u drugom poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena - Španci vode sa 5:4!

Srbija uzvraća istom merom preko Jakšića - 5:4!

Delfini su treći put na susretu ostali sa dva igrača manje, Munariz je to materijalizovao sa krila, Španci su opet na "plus 2" - 3:5.

Projektil Dušana Mandića, u momentima kada je naša reprezentacija imala dva igrača više, Srbija smanjuje na 4:3 u 5. minutu druge četvrtine.

Perone je kompletirao seriju od 4:0 španske reprezentacije, Srbija neprepoznatljiva u drugoj deonici polufinala.

Novi gol Španije, ovoga puta je Tahulj savladao Mitrovića sa pozicije centra - 3:2.

Bustos je Furiji doneo izjednačenje, popustila je srpska odbrana u drugom kvartalu, što Španci odmah koriste - 2:2.

Velika greška Srbije, Munariz je to iskoristio i pogodio iz kontre za 1:2!

Kraj prve deonice, Srbija vodi sa 2:0

Fenomenalno su se odbranili izabranici selektora Dejana Savića u završnici, a za celu četvrtinu nisu primili nijedan gol.

Naša selekcija je povela sa 2:0, posle Filipovića pogodio je i Prlainović.

Srbija je povela sa 1:0 u 6. minutu. Prednost igrača više maestralno je iskoristio kapiten Delfina Filip Filipović.

Nastavljen je festival promašaja na obe strane, prošlo je pola prve deonice!

Prvi napad imala je Španija, Mitrović je to odbranio, a potom su obe selekcije propustile po napad sa igračem više - 0:0!

Počelo je polufinale!

Pre početka susreta intonirane su nacionalne himne Srbije i Španije.

Delfini su pokazali da su najbolji kada je najpotrebnije, pa su lako savladali Italijane u četvrtfinalu i još jednom ušli u borbu za medalje.

Ipak, Španci su se do sada pokazali kao veoma neugodan rival, a u međusobnih okršajima sa srpskom reprezentacijom imaju pet vezanih pobeda, uključujući i onu na startu grupne faze u Tokiju.

Srbija će tako pokušati da im se "osveti" za nanete poraze, a bolji iz ovog okršaja u finalu će na megdan Grcima, koji su iznenadili Mađarsku (9:6).

Tok susreta Srbija - Španija možete pratiti uživo na našem portalu.