SRBIJA POTOPILA ITALIJANE! Delfini razmontirali Azure, sa Špancima u borbi za finale!

Autor: Republika

04.08.2021

10:22

Vaterpolisti Srbije pobedili su Italiju sa 10:6 (5:2, 4:1, 0:1, 1:2) u četvrtfinalu i u borbi za finale sastaće se sa selekcijom Španije.

Srpski vaterpolisti razbili Italijane u četvrtfinalu

Vaterpolo repreyentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara. Delfini su razbili aktuelnog prvaka sveta sa 10:6 i tako nastavili put ka odbrani trofeja.

Fantastično je Srbija odigrala prve dve deonice i tada stekla ključnu prednost koja je kasnije za Italijane, aktuelne svetske prvake, bila nedostižna.

Uvodna tri minuta su timovi bili ujednačeni, po dva gola na obe strane, ali je onda ekipa Dejana Savića napravila seriju i prvu četvrtinu dobila sa 5:2.

U istom ritmu su Delfini nastavili i u drugoj deonici. Sjajni su naši bili u napadu, ali još bolji u odbrani, kojom su izluđivali Azure. Golman Branislav Mitrović je bio fantastičan i neprelazan za šutere Italije.

U drugom poluvremenu su našli malo usporili, ali pitanje pobednika nijednog trenutka nije bilo dovedeno u pitanje.

Najefikasniji je bio kapiten Filip Filipović sa tri pogotka, po dva su postigli Andrija Prlainović, Dušan Mandić i Strahinja Rašović, a upisao se i Nikola Dedović. Mitrović je imao čak 15 odbrana na ovom susretu.

U polufinalu će Delfini igrati protiv Španije, dok u drugom polufinalu Grčka čeka pobednika meča Mađarska - Hrvatska.

Duel protiv Španaca na programu je u petak od 12.50.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

KRAJ! Srbija je u polufinalu Olimpijskih igara.

10:6 Utešni gol Botegasa, još minut do kraja.

Imali su Azuri igrača više, ali ponovo fantastični Branislav Mitrović! možda i njegova najbolja utakmica u reprezentaciji.

Deprimirani su Italijani, gube lopte, neprecizna dodavanja... Predali su se, a do kraja meča ima još četiri minuta.

10:5 - Smanjila je Italija u prvom napadu poslednje deonice golom Di Fluvija, ali je odmah uzvratila Srbija preko Filipovića.

III ČETVRTINA

Sjajan je Branislav Mitrović u ovom meču. Digao je zid na golu i Italijani ne znaju šta da rade.

Promašio je Filipović peterac. Imali smo priliku da uvećamo prednost, ali kapiten nije realizovao najstrožu kaznu.

9:4 - Uspeli su Italijani da smanje prednost, pogodak je postigao Luongo.

Ponovo tvrd početak četvrtine, nema golova u prvoj polovini deonice.

II ČETVRTINA

Kraj druge deonice - miriše na polufinale!

9:3 - Ponovo Prlainović! Tri sekunde pred kraj druge deonice, Andrija je još jednom probušio mrežu Azura.

8:3 - Upisao se i Prlainović! Fantastična igra Delfina u dosadašnjem toku utakmice.

7:3 - Prekinut je post Italijana, Figari je postigao gol i smanjio zaostatak. Bane Mitrović je prethodno izluđivao Azure odbranama.

7:2 - Upisao se i kapiten! Bomba Filipa Filipovića sa skoro desetak metara! Selektor Italije je primoran za zatraži tajm-aut.

6:2 - Dušan Mandić! Drugi pogodak sjajnog golgetera za ubedljivo vođstvo Srbije!

Za razliku od prve četvrtine, kada su u nekoliko uvodnih napada padali golovi, sada drugačija situacija. Prva četiri minuta, mreže miruju. Branislav Mitrović je sjajan na golu Delfina.

I ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, imala je Srbija priliku da u poslenjem napadu uveća prednost, ali je golman Italije skinuo zicer.

Usledila je neverovatna situacija, Italija je imala tri igrača više, ali Srbija se odbranila!

5:2 - Dedović! Dva igrača više je imala Srbija, izborio je to Jakšić, koji je u dva navrata fauliran, a Delfini su to rutinski kaznili i odlepili se u finišu prve četvrtine.

4:2 - Strahinja Rašović! Dva gola prednosti za Srbiju. Propustila je Italija priliku da iz kontre izjednači i to je potom kaznio Rašović.

Ponovo je Italija imala igrača više, u sva tri napada je to bio slučaj, ali sada nisu postigli pogodak. Potom smo mi imali šansu da sa igračem više uvećamo prednost, ali smo je propustili.

3:2 - Dušan Mandić donosi novu prednost Srbiji. Raspucani i jedni i drugi na početku meča.

2:2 - Ponovo je Italija imala igrača više i još jednom je Prešuti bio strelac.

2:1 - Odmah je Srbija vratila prednost, pogodak je postigao Filipović. Pokušao je golman Italije da prevari sudije, ali su arbitri gledali snimak i videli da je lopta celim prečnikom bila u golu.

1:1 - Uzvratila je ekspresno italija, Prešuti je iskoristio igrača više i postigao prvenac za Azure.

1:0 - Sjajan prvi napad Srbije, odlična dubinska lopta Filipovića za Strahinju Rašovića koji je pobegao odbrani rivala i doneo vođstvo Delfinima.