MAESTRALNE SRPKINJE U POLUFINALU: Italijanke su LAK ZALOGAJ za vicešampionke OI!

04.08.2021

09:19

Odbojkašice Srbije su se plasirale u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju pošto su savladale selekciju Italije sa 3:0 u setovima (25:21, 25:14, 25:21).

Srbija - Italija

Srpkinje će u polufinalu igrati protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.

Izabranice Zorana Terzića su pružile dominantu partiju, i poslale poruku rivalima, da ove godine zlato na Olimpijskim igrama nije nedostižno.

Očekivali smo veći otpor Italijanki, ali naše devojke su bile toliko dominantne u svim segmentima igre da je u pojedinim pomentima izgledalo kao da igramo protiv mnogo lakšeg protivnika.

U prvom setu smo gledali egal, ali se igralo u manjim serijama, međutim naše odbojkašice su uspele da u finišu uzmu stvari u svoje ruke u povedu u meču posle 25:21.

Drugi set je bio surova domiacija, sve je funkcionisalo perfektno i drugi set osvojen je rezultatom 25:14.

Italija je bolja ušla u treći set i brzo je stigla do tri poena prednosti.

Italijanke su vodile 13:9, a onda su naše devojke rešile da skrate meč.

Fenomenalno su se branile, napravile seriju od šest poena i preokrenule na 15:13.

Ubrzo naše odbojkašice dolaze i do četiri poena prednosti 19:15 i tada je sve bilo jasno.

Održale su veliku prednost i pobedile ubedljivo Italiju.

III SETI SRBIJA - ITALIJA 25:21

25:21 Raduj se Srbijo! Odbojkašice u polufinalu!

22:19 Ne daju se Italijanke!

21:17 Ponovo prolazi Tijana Bošković!

20:17 Šta su sve odigrale naše devojke u ovom setu, sjajno se brane, još bolje napadaju!

19:15 Rašićeva briljira u ovim momentima, a onda nova greška Italijanki!

17:14 Novi poeni sjajne Milene Rašić!

16:14 Fioli vraće Italijanke u život, ali ponovo na scenu stupa Tijana Bošković!

15:13 Šest poena za redom za srpske odbojkašice!

14:13 Ponovo vodi Srbija!

13:13 Konačno izjednačenje! Prolazi Boškovićeva, pa sjajan blok naših devojaka!

11:13 Prolazi sjajna Bojana Milenković, a potom i dvojni blok!

9:12 Prolazi Boškovićeva, ali i Pietrini!

8:10 Sjajan napad naših devojka,a pa greška Egonu, hvatamo rezultatski priklučak.

6:10 Sjajan servris Rašić, ali potom sjajno prolazi Pietrini!

5:8 Prolazi Tijana Bošković protiv trojnog bloka, ali uzvraćaju Italijanke koje su krenule na sve ili ništa!

4:7 Tri vezana poena Italijanki!

4:4 Paola Egonu prolazi, zakasnile su naše sa blokom! Ali potomn sjajna akcija za Rašić i novo izjednačenje!

3:3 Povele su Italijanke na startu meča, ali Mina Popović donosi izjednačenje!

1:0 Srpkinje otvaraju treći set sjajnim blokom!

II SET SRBIJA - ITALIJA 25:14

25:14 Prvu koriste Srpkinje! Bravo devojke!

24:14 Maja Ognjenović donosi set lopte Srbiji!

22:14 Dva vezana poena Egonu, a onda maestralan blok naših devojaka!

20:11 Kako igraju naše odbojkašice u ovim trenucima, sve im ide od ruke!

19:10 Rapsodija srpskih odbojkašica! Italijanke potpuno nadigrane! A sada je i sreća na našoj strani, poen za Popović ovog puta!

16:9 Novi sjajan napad naših odbojkašica! A onda maestralan poen Maje Ognjenović!

14:9 Maestralan blok Srpkinja, Italijanke u velikom zaostatku!

12:9 Bjanka Buša je nasamarila Italijanke i sjajno skuvala, ali usledio je sjajan napad rivalki!

11:7 Jako važan poen Milene Rašić! A potom greška Italijanki!

9:7 Smanjuju prednost Italijanke, posle nekoliko vezanih akcija samo dva poena zaostatka!

8:4 Nastavlja da rešeta Bošković, ali onda dosta sreće za Egonu koja osvaja dva poena u nizu!

7:2 Boseti donosi poen Italijankama, ali ponovo sjajna Tijana Bpšković osvaja dva poena zaredom!

5:1 Osvajaju prvi poen u meči Italijanke, alI naredna dva primadaju našim devojkama!

3:0 Maja Ognjenović sjajno servisa, Egonu šalje dve lopte u aut!

1:0 Prolazi kuvanje Maje Ognenović!

I SET SRBIJA - ITALIJA 25:21

25:21 Kraj prvog seta! Drugu set loptu koristi Srbija, Rašićeva poenom donosi vođstvo Srbiji!

24:20 Ne prolzi kuvanje Italijanki, a onda je zaustavljena Paola Egonu!

22:20 Sjajne odbrane, napadi, oba tima, a onda na scenu stupa Tijana Bošković i donosi dva poena prednosti Srbiji!

20:20 Igra se poen za poen, žestok okršaj Srpkinja i Italijanki!

19:19 Nastavlja se duel Egonu i Bošković!

18:18 Egonu šalje loptu van terena, imamo novo izjednačenje!

16:17 Konačno Rašić prekida seriju Italijanki!

15:16 Tri vezana poena Italijanki, reaguje Terzić!

14:12 Uzvraćaju Italijanke, ali još jednom Tijana Bošković!

13:11 Proradila je Tijana Bošković, ništa joj ne može ni trojni blok!

10:10 Krenuo je obračun Bošković i Egone!

9:9 Kakav blok Popivićeve za izjednačenje

8:9 Ponovo Italijanke vode posle greške Tijane Bšković, a onda prelaz preko mreže Italijanki!

7:7 Preuzimaju Italijanke vođsvo posle greške naših devojaka, ali uzvraća Bjanka Buša!

5:5 Evo izjednačenja, Danesi nezaustavljiva za sada!

4:2 Bjanka Buša sjajno prolazi, ali uzvraćaju Italijanke!

3:1 Srbija je bolje ušla u meč i osvojila dva početna poena, ali odmah uzvraća najbolja reprezentativka Italija Egone!

1:0 Početni poen osvajaju naše devojke!

Ove dve selekcije su stari znanci, a naše devojke su u psihološkoj prednosti jer su kao pobednice izašle iz poslednjih čšest mečeva.

Pobednik ovog meča će u polufinalu igrati protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.

Srbija je iz svoje grupe prošla kao drugoplasirana, sa četiri pobede i jednim porazom.

Italija je u grupi B završila na drugom mestu, sa istim skorom kao SAD, ali zbog poraza u međusobnom duelu završili su iza Amerikanki.

Imale su tri pobede i dva poraza u grupnoj fazi.